Be mėsos. Nuo ko pradėti?

Tai gi, noriu prisijungti prie mėnesio iššūkio ir atsisakyti mėsos. Nuo ko man pradėti? Tokio klausimo pastarąją savaitę sulaukėme dažniausiai :)

Ir na pats paprasčiausias būdas kažką pradėti yra... tiesiog imti ir daryti :) Ir ši taisyklė galioja visada (įskaitant šio mėnesio iššūkį). Tiesiog imi ir pradedi, arba kaip į mėnesį - užbaigi :) Nebevalgai mėsos. Ir tada jau eigoje domiesi ir aiškiniesi, ir ieškai. Ir čia jau mes tau padėsime.

Tad, kad būtų lengviau, patariame sugalvoti vienos dviejų dienų meniu į priekį. Tiesiog - kad būtų paprasčiau, ir kad būtų lengviau, ir kad išliktum savo kelyje. Mūsų mėnesio iššūkis gali tave nuvesti dviem keliais - bloguoju ir geruoju.


Blogasis kelias - kuomet nebevalgai mėsos ir vietoj to pradedi kimšti visokį menkavertį maistą. Na jei jau pietums ne kepsnys, tai tada trys šokoladai ir dar ledų porcija. Arba triguba bulvyčių fri porcija. Arba arba. Na supranti, kai imi ir nueini tokiu net ne lengviausiu, o gal neatsakingiausiu keliu. Ir žinai, šitas kelias ne toks jau ir retas... Tiesiog dauguma pasiteisina laiko trūkumu, arba žinių trūkumu. Bet kaip ir minėjome - tai vis tiek nepateisinama. Iš to paskui ir atsiranda visokie mitai - kad va, matai! Atsisakė mėsos ir kokie padariniai. Nieko čia gero. Iš tikro, tai nieko gero yra į save kišti visokį šlamštą ir tikėtis geros savijautos, energijos ir sveikatos. Juk ne kartą sakėme - ką valgai, tas ir esi :)


Tad labai rekomenduojame sąmoningai pasirinkti gerąjį kelią. Ir taip, jis reikalaus ir daugiau žinių, ir daugiau laiko. Bet bus verta. Nes juk TU nori ne bet kokių pokyčių, o teigiamų pokyčių. Tad ir mėsos atsisakymas turi tau atnešti daugiau energijos, geros savijautos, o ne atvirkščiai. Tad, nuo ko pradėti? Kaip jau ir minėjome anksčiau - nuo meniu susiplanavimo. Ir sąmoningo sveikesnių produktų pasirinkimo savo patiekaluose. Pusryčiams valydavai sumuštinius su dešra arba kiaušinienę su šonine? O kodėl nepabandžius kruopų košės su daržovėmis arba vaisiais? Mūsų viena mėgstamiausių yra mirkytų grikių košė su keptais burokėliais arba cukinijomis. Arba avižų košė su obuoliais ir cinamonu. Ir smagiausia čia, kad tų variacijų tikrai yra begalė!! Na gerai, su pusryčiais kaip ir lengva ir kaip ir aišku. O tai kaip su pietumis? Ypač jei pietus valgai darbe ar mieste. Nustebsi, bet beveik visos kavinės ar restoranai siūlo dienos pietų pasirinkimą be mėsos. Na o jei jau taip nutiko, kad nesiūlo, tai kodėl gi nenuėjus pavalgyti kitur, ar neatsinešus savo pietų? Nes jei nori, tai ieškai ne pasiteisinimų, bet galimybių! O jų visada yra :) Ir vakarienė. Ką dabar? Įvairūs daržovių ir ankštinių troškiniai - tiesiog tobulas pasirinkimas. Ir sušildo, ir suteikia sotumo jausmą. Arba salotos, jei jau norisi kažko lengvesnio.

Tai gi, patiekalų tikrai yra begalė! Tik įjungiam savo fantaziją, šiek tiek paieškos receptų knygose ir - tavo meniu įvairesnis, skanesnis, sveikesnis! Ir antra, mėsos ne atsisakome, o ją keičiame - keičiame visų pirma į ankštinius (pupelės, pupos, pupuolės, avinžirniai, žirniai ir etc.), į kitas kruopas ir į daržoves.


Ir jei turi dar klausimų - drąsiai rašai mums! O mes jau ruošiame krūvą straipsnių ir receptų :)

#bemesos #kavalgyti #valgykdaržoves #mylimdaržoves #daržovėsvaldo #daržovės #mitai

Related Posts

See All