Brokolių salotos. Stebuklingos.

Žinai, mūsų nauja šio rudens meilė - brokolis! Kažkas toookio fantastiško. Ir lengvo :) Nes kažkaip anksčiau mes brokolius laikėme tokiomis gana pretenzingomis daržovėmis - lyg jie prašėsi kažkokio šilto apdorojimo - tai dėdavome į sriubas, troškinius, kaip garnyrus ir etc.

Ir tada, na iš tikro ką čia slėpti - po nerealaus apsilankymo FitFood'e (apie jį straipsnis čia), vat taip netikėtai ėmėme ir atradome, kad brokolis yra labai paprastas :)))) O kaip žinai, paprasti dalykai mums patinka!

Tad ir šįkart brokolių salotos. Mes jas gaminam dažnai - tinka tiek savaitgalio pietums, tikrai bent kartą per savaitę tokių salotų variacijas nešamės į darbą, puikiai sueina vakarienei. Ir va kartu kai susitinkam - irgi esame gaminę jas :) Nu tokios tikrai tobulai lengvos, skanios, lengvai keičiamos ir, kas svarbiausia - pasak mūsų Sandrijos (interviu su ja gali rasti čia) brokolis yra vienas iš tų stebuklingųjų 'super maistų', kurie aktyvina tavo jaunystės genus! Aha - sakėm, kad tikrai stebuklingos salotos :)
Tai gi, stebuklingoms salotoms mums reikės:

1 brokolis

1/4 raudono svogūno

1 pomidoras

1 avokadas (galima nedėti)

6 graikiniai riešutai


Brokolį nuplauname, nusausiname ir tuos žalius žiedus susismulkiname norimo dydžio gabaliukais (mums patinka, kai būna labiau susmulkinta). Tuomet smulkiai smulkiai susipjaustome raudoną svogūną. Jei tai salotos nešimuisi į darbą - tikrai drąsai to svogūno galima ir nedėti, bet bent mums jis yra kažkas tokio tobulo derinyje su brokoliais (ir dedam jį net kaip ruošiam darbinį variantą..). Kas liko? Taip, smulkiname pomidorą, graikinius riešutus ir (jei norime) avokadą. Viską sumaišome. Štai tiek :)

Padažas? Mes kartais susimaišome citrinos sultis su aliejumi, kartais valgome šias salotas su pesto ir natūralaus jogurto padažu.


Patarimai. Varijuok - pasižiūrėk, ką turi šaldytuve, ko tuo metu norisi, ir dėk. Jos tokios universalios. Esame ir paprikas dėję, ir agurkus, ir cukinijų (lengvai apkeptų). Tobulai dera su kruopomis - grikiai, kinva, ryžiai.

Na ir šiaip - toks super lengvas variantas darbiniams pietums. Greita, skanu ir sveika!:)


Skanaus!


#brokolis #kramtyk #daržovėsvaldo #valgykdaržoves #valgyksveikiau