Daržovės? Daržovės!!

Gerai. Apie tai, kad daržoves (ir vaisius) valgyti sveika visi žinom. Nuo vaikystės :) Visos morkos, brokoliai, špinatai. O kur dar paprikos :) Atsimeni? Kaip rankiodavai visus tuos gabaliukus, kaip bėgdavai tolyn nuo visko, kas žalia, ir kaip mintyse mamos argumentą "čia sveika" iškart išgirsdavai "čia neskanu". Nes tiesiog - reikia, o nežinai kodėl. Ir tada, paaugus ir subrendus, atrandi, kad paprika yra pats skaniausias "obuolys", o žalias kokteilis su špinatais - puiki dienos pradžia!

Tai gi, šįkart ir norim daugiau su tavim pakalbėti apie tai:

  • KODĖL daržovės yra sveika, ir net gi labiau apie tai,

  • KODĖL jas reikia valgyti kasdien ir KODĖL reikalingos dienos be mėsos (daržovių dienos), ir

  • KAIP savo vaikams padėti pamėgti daržoves?


Kaip matai, klausimų daug. Ir tikrai ne vienam straipsniui. Tad nieko nelaukiame ir pradedame - kuo gi tos daržovės yra tokios ypatingos? Ir kas ten tokios super duper sveiko?


Visų pirma, kalbant apie daržoves apskritai, tai jos yra ypatingos savo gausa. Visko gausa.

Visų pirma daug spalvų - tikrai esi girdėjęs posakį, kad per dieną reikia suvalgyti vaivorykštę :) Tai va, lengviausias būdas tą padaryti - valgyti įvairiaspalves daržoves.


Tada daržovės pasižymi skonių gausa - nuo saldumo, gaivumo, rūgštumo, kartumo iki.... Begalė skonių :) Ir užtat niekad netikime tuo, kad daržovės gali būti neskanios. NETIESA! Absoliuti netiesa! Nes iš tokios skonių paletės tikrai sau mėgstamas atras kiekvienas. Ir šitas puikiai veikia ir su vaikais - mini degustacijos. Ragaujame ir aptarinėjame skonius. Juk kai ragauji - tai valgai po mažą gabalėlį, ir dar paskui pateiki savo nuomonę. Galima net su balsavimu - kuri gi daržovė gaus daugiausiai balų? Tokiu būdu vaikai jaučiasi lyg žaisdami, o mes pasiekiame savo - padrąsiname juos nebijoti naujų skonių ir spalvų :)


Daržovės pasižymi ne tik spalvų ir skoni gausa, bet ir tekstūrų - nuo minkštų iki kietų, nuo traškių iki gaivių - pačios įvairiausios. Ir tuomet prisimename žaidimą su vaikais ir įvairiausių daržovių ragavimą. Lygiai tokį patį žaidimą galime suorganizuoti norint parodyti vaikams, kad morka ne visada yra tokio pačio skonio - įvairių rūšių morkos paruoštos skirtingais būdais pasižymi ir skirtingais skoniais. Tad jei vaikas sako, kad nevalgo/nemėgsta morkų, tai dar visiškai nereiškia, kad jis jų iš tikro ir nemėgsta. Tai tik reiškia, kad mes turime padėti jam atrasti jo mėgstamą morkos paruošimo būdą :) Ir geriausia pagalba vaikams - viską daryti žaidimo forma :) Tad, įjungiame fantaziją ir pirmyn :)


Ir žinai, čia dar ne viskas. Tiksliau - čia yra mažoji gerumo dalis kalbant apie daržoves. Nes be viso to jos yra kaip tikras lobynas - pilnos pačių įvairiausių ir pačių naudingiausių medžiagų - vitaminų, mineralų, antioksidantų, fermentų, flavanoidų ir dar daug daug visokio gėrio. Ir skirtingomis porcijomis. Todėl visai suprantamas vieningas mitybos specialistų patarimas valgyti kuo daugiau daržovių. Juk atsimeni, kaip mūsų Sandrija liepė suvalgyti kasdien bent pusę kilogramo daržovių? (straipsnis su jos patarimais - čia). Tai gi, ir kad būtų lengviau pasiekti to pusės kilogramo per dieną, gali pradėti nuo pusės lėkštės daržovių. Kiekvieno valgio metu. :) Tikrai veikia! O tam, kad motyvuoti save būtų dar lengviau - kasdien (visą lapkričio mėnesį) tau pateiksime primintukus apie konkrečią daržovę su tiksliais faktais - kiek ir kokių naudingų medžiagų gausi ją suvalgęs. Patikėk, tikrai motyvuoja! Kai valgai brokolių salotas ir prieš save matai kalną vitaminų, kurie stiprina tavo kūną, suteikia protui aštrumo, gyvybinių jėgų ir sveikatos! Nerealiai veikia!Tad, ar jau susidraugavai su daržovėmis? :)#mylimdaržoves #valgykdaržoves #daržovėsvaldo #daržovės #sveikėjamirstiprėjam #valgyksveikiau #morka #burokėlis

Related Posts

See All