Į kovą su rudens virusais!

"Eina šikt tas ruduo" - žinai, kiek kartų jau tą girdėjom šį rudenį? :D Taip jau susidėję, kad mūsų pačių vaikai maži mokyklinukai ar darželinukai, mūsų draugų vaikai taip pat - tad kaiiii tik prasideda ruduo, prasideda ne tik ligos, bet ir mamų keiksnojimai :))) juokas juokais, bet problema gana rimta. Todėl šiandien Tavo dėmesiui į mūsų klausimus atsako Kvapų namų įkūrėja ir bendraturtė Rūta Daunoravičienė.


O šiaip tavo smalsumui patenkinti, kodėl mes nusprendėm pakalbinti Rūtą - nes pačios nutarėme į darželius nunešti garintuvus, nupirkti eterinius aliejus ir papildomai kovoti su oru plintančiomis ligomis ir virusais. Tik norėjome labai profesionalios nuomonės, kokius aliejus saugu naudoti su mažais vaikais, darželių grupėse, kiek jų naudoti ir pan.. Taip kad:

ŠALIN BACILOS!


Taigi, šįkart ir kalbinome Rūtą Daunoravičienę, Kvapų namų įkūrėją ir bendraturtę. Apie eterinių aliejų garinimą mokyklose ir darželiuose.


Kokius eterinius aliejus rekomenduojate garinti vaikų klasėse? Kokie eteriniai aliejai yra tinkami ligų prevencijai, geresniam kvėpavimui, bacilų gąsdinimui?

Ne visi antimikrobiniai eteriniai aliejai tinkami mažiems vaikams, nes kai kurie junginiai gali dirginti kvėpavimo takus ar nervų sistemą. Vaikams tinkami švelnesni kvapai, citrinakvapiai, ir kt:


O kokie raminantys kvapai yra tinkami?

Mandarinų, didramunių, bergamočių, levandų. Taip pat "Kvapų namų" mišinys “Vaikiškas”.


Kada galima garinti - ar kai vaikų nėra? O gal galima ir vaikams esant patalpoje?

Galima visaip, griežtų taisyklių nėra. Kai vaikų nėra, patalpas naudinga paprasčiausiai išvėdinti atidarius langą. O garintuvą galima įjungti ir vidury pamokos, kai oras patalpoje būna “prikvėpuotas”. Kita vertus, grupėje gali pasitaikyti vaikų, kuriems kvapai nepatinka, tuomet oro valymą geriau atlikti per pertrauką, kai patalpa tuščia. Eterinių aliejų garinimas patalpoje yra saugi procedūra, tad garinimą galima atlikti ir vaikams esant patalpoje, su sąlyga kad pasirinkti eteriniai aliejai yra tinkami vaikams, natūralūs ir kokybiški, ir 'dozė' maža, vadovaujantis principu “Mažiau yra geriau” – kvapas patalpoje turi būti vos juntamas.


Ar verta pagarinti iš pat ryto?

Taip, tai naudinga, nes iškart užkerta kelią mikrobams, atsineštiems iš namų ar lauko.


Kiek laiko reikėtų garinti?

Su Aromastream garintuvu užtenka 5-10 min. Nepadauginti! Kvapas patalpoje turi būti vos juntamas.


Kiek lašų lašinti?

5-10 lašų, mažesnėms patalpoms ir mažesniems vaikams mažiau, ir atvirkščiai. “Mažiau yra geriau” – kvapas patalpoje turi būti vos juntamas.

Apskritai, klasėse labiausiai tinkamas naudoti Aromastream garintuvas – saugus (nedūžta, nieko neišlieja, nekaista), nereikia nieko plauti ir valyti, tik retkarčiais pakeisti kasetę į naują. Eteriniais aliejais kvėpindami savo aplinką, mes tartum įsikeliam į ją dalelę gamtos, miško ar pievos. Natūralūs eteriniai aliejai ne tik apsaugo mus nuo mikrobų, bet ir subalansuoja emocijas, kelia nuotaiką, sustiprina sveikatą pačia plačiausia prasme.


Labai ačiū tau, Rūta, už išsamią konsultaciją!O mes žinok tikrai mėgstam, ir tikrai draugaujam su eteriniais aliejais. Ir būtent mūsų draugystė prasidėjo atsiradus vaikams. Nes kai namuose atsiranda tie maži žmogučiai - pasaulis stipriai išsiplečia :) Visas žinias tiesiog gerte geri, ir jų visur ieškai. Ir būtent eterinių aliejų atradimas mums buvo kažkoks lengvai magiškas dalykas - kuomet supranti, kad tame mažame buteliuke susijungia viskas - senovės išmintis ir turtai kartu su dabartiniais išradimais ir moksliniais tyrimais. Ir dar supranti - kad tobulėjimui ir žinioms ribų nėra! Tad, grįžtant prie temos - mes tikrai aktyviai visus metus naudojam eterinius aliejus, tačiau žiemą tai tampa tarsi ritualu - grįžti namo ir prie garintuvo :) O dabar bandysime šią tradiciją ir į darželius atnešti :)

#vaikųsveikata #sustiprinkimuniteta #eteriniaialiejaivaldo #eterinisaliejus #eteriniaialiejai