Haliurono rūgšties serumas iš Manilla

Atsimeni, visai visai neseniai pasakojome tau apie naują mūsų atradimą - lietuvišką Manilla kosmetiką, ir įkvepiančią moterį (bei Manilla įkūrėją) gyd. Rūtą Merkytę - Elekšienę? Jei ne, straipsnis čia. :) Tai va, nusprendėme dar kartą pakalbinti Rūtą. Ir šį kartą apie haliurono rūgšties serumą. Labai gaila, kad negalime tau perteikti emocijos. Nes Rūta apie šį produktą kalba su tokiu užsidegimu, tokiu entuziazmu, tokiu tikėjimu! Daugiau tokių žmonių - kurie tiki, daro ir keičia pasaulį :) Tai gi, o mes grįžtame prie nuostabaus interviu:


Rūta, kaip kilo mintis pagaminti haliurono rūgšties serumą?

Jau seniai domėjausi naujausiais "anti - aging" (prieš senėjimą kovojančiais) kosmetikos ingredientais. 21-ojo amžiaus atradimas - laboratorijoje atkartota hialurono rūgšties molekulė, kuri yra išgaunama iš bakterijų biofermentacijos būdu. Hialuronas - tai viena iš labiausiai hidrofilinėmis (pritraukiančiomis vandenį) savybėmis pasižyminti natūraliai gamtoje randama medžiaga, todėl kaip natūralus drėkiklis turi daug naudingų savybių žmogaus odai ir yra plačiai naudojama dermatologijoje. Didžiausia jos dalis – apie 50 proc. – yra odoje. Pagal savo sandarą oda primena čiužinį: spyruoklių funkcijas atlieka kolageno ir elastino skaidulos, o visą tarp jų esančią erdvę užpildo vandeninis užpildas – gelis, kuris susideda iš mukopolisacharidų. Didžiausią jų dalį sudaro hialurono rūgštis. Serumas – unikalus bei modernus kosmetikos gaminys, kurį sudaro labai didelės koncentracijos biologiškai aktyvios medžiagos. Dėl mikroskopinio dydžio molekulių ir savitos struktūros serumas gali giliai prasiskverbti į giliausius odos sluoksnius. Taigi, tai trys svarbiausi motyvai, kurie paskatino sukurti tikrai veiksmingą produktą - inovatyvi veiklioji medžiaga, natūralios kilmės sudėtis bei koncentruota produkto forma.


Kodėl serume yra būtent 2% haliurono rūgšties?

Paprastai kosmetikos gaminiuose naudojama hialurono koncentracija yra 1 proc. MANILLA hialurono rūgšties serume rasite 1 proc. labai mažos molekulinės masės hialurono ir 1 proc. didelės molekulinės masės hialurono – taigi gaminio koncentracija yra dvigubai stipresnė nei tradicinių rinkoje siūlomų dermatologinių priemonių. Hialurono rūgštis skirstoma į didelės molekulinės masės molekules, mažos molekulinės masės molekules ir oligosacharidus. Skirtingų dydžių molekulės patenka į skirtingą odos "gylį", todėl efektyviai drėkinami tiek epidermio, tiek dermos sluoksniai. Tai labai svarbu, kad produktas iš tikro būtų efektyvus ir duotų rezultatų - padidėjusią odos apimtį, gerai sudrėkintą odą ir apmažėjusias smulkiąsias raukšleles, bei veiktų prevenciškai odos senėjimui.


Nuo kelių metų reikėtų naudoti? Ar čia tik vyresnėms?

Vidutiniškai apie 28–30 gyvenimo metus žmogaus organizme hialurono rūgšties sintezė sulėtėja, pradeda blogėti ir jos kokybė: kaupiasi pažeistos kolageno skaidulos, mažėja koncentracija – molekulės „suriša“ mažiau vandens. Norint išsaugoti gražią, lygią ir jauną odą, reikia šios medžiagos papildymo išoriniais metodais – dermatologinėms priemonėmis, savo sudėtyje turinčiomis hialurono rūgšties.


Kas geriau - serumas, ar kremas?

Kaip jau minėjau, serumas yra modernus kosmetikos gaminys, kurį sudaro labai didelės koncentracijos biologiškai aktyvios medžiagos. Šis serumas neturi maitinamojo komponento, jis skirtas stipriam ir giliam odos drėkinimui, tad po jo yra būtina teptis kremą (emulsiją), kurioje yra įvairių natūralių aliejų, kad odai būtų užtikrintas visiškas komfortas.


Ar visi kremai/serumai yra vienodi?

Šių kosmetikos priemonių spektras labai platus, ir paprastai jos leidžiamos linijomis - jaunai ar brandžiai, problematiškai ar jautriai odai, priklausomai nuo odos poreikių. Serumo paskirtis - suteikti vitaminų, antioksidantų ir biologiškai aktyvių medžiagų "bombą" odai, tačiau jis taip pat gali skirtis pagal norimą poveikį - ar tai drėkinimas, ar maitinimas, ar kova su odos problemomis - renkatės Jūs.


Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis?

Visų pirma reikia įsivertinti, ar tikrai Jūsų odai reikalingas šis serumas. Jis skirtas odos dehidratacijai mažinti. Nemaišykite to su sausa oda! Dehidratacija - tai ne odos tipas, o būklė - laikinas išsausėjimas. Tai reiškia, kad oda dėl kažkokių priežasčių (karštas ar labai šaltas oras, saulė ir UV spinduliai, kondicionieriai, žalingi įpročiai, odos barjero pažeidimas dėl mechaninio poveikio - per aktyvaus pylingo, netinkamų priemonių naudojimo) yra praradusi daug drėgmės, sutrikusi vandens apykaita ir balansas. Tai - nereta būklė, pasitaikanti tiek sausos, tiek riebios ar mišrios odos savininkėms. Taip pat primenu, kad apie 28-30 gyvenimo metus organizme natūrali šios medžiagos sintezė sumažėja, tad esant tokio ar vyresnio amžiaus jau reikia pradėti sąmoningai galvoti apie senėjimo prevenciją.


Kaip suprasti, ar man reikia/nereikia haliurono rūgšties serumo/kremo?

Odos dehidrataciją atpažinsite iš papilkėjusios, negyvybingos odos išvaizdos, odos tonuso ir švytėjimo sumažėjimo, atsiradusio jautrumo, dirglumo, spalvos ir tekstūros pokyčių. Jei nusiprausus vandeniu jaučiamas tempimas, šiurkštumas, diskomfortas, panašu, kad odai trūksta drėgmės. Taip pat neretas požymis - prastas ir netolygus makiažo dengimasis. Be abejo, odą reikia drėkinti ir iš vidaus, nepamirštant gerti daug vandens, tačiau šią būklę reikia šalinti pasitelkiant visas priemones, tame tarpe ir tinkamą kosmetiką.


Ką odai daro haliuronas?

Pagal savo sandarą oda primena čiužinį: spyruoklių funkcijas atlieka kolageno ir elastino skaidulos, o visą tarp jų esančią erdvę užpildo vandeninis užpildas – gelis, kuris susideda iš mukopolisacharidų. Didžiausią jų dalį sudaro hialurono rūgštis. Ji randama tiek išoriniame (epidermyje), tiek vidiniame odos sluoksnyje (dermoje). Hialurono rūgštis išlaiko odą drėgną, jauną ir sveiką. Tai yra vienas iš pagrindinių ekstraląstelinių odos komponentų, prisidedančių prie audinių atsinaujinimo. Ši rūgštis palaiko drėgmę audiniuose, kuri veikia audinių elastingumą, stangrumą, skatina fibroblastų dauginimąsi ir migraciją. Fibroblastai – jungiamojo audinio ląstelės, gaminančios tarpląstelinio užpildo komponentus – pagrindinį odos baltymą kolageną, elastines skaidulas, glikoproteinus, glikozaminoglikanus. Tai pasikartojantis procesas, skatinantis naujų fibroblastų proliferaciją (dauginimąsi ir brendimą), dėl ko vykdoma kolageno ir hialurono rūgšties sintezė.


Ar haliurono rūgšties serumą/kremą saugiai gali naudoti ir besilaukiančios/maitinančios mamos? Ar yra kokių apribojimų?

Hialurono rūgštis yra biologiškai draugiška žmogaus organizmui medžiaga. Atlikus savo vaidmenį, ji natūraliai suyra ir iš organizmo visiškai pasišalina. Vistik prieš pradedant intensyviai naudoti tokią priemonę, reikėtų atlikti paprastą odos jautrumo testą.


Kaip dažnai reiktų naudoti haliurono rūgšties serumą?

Pagal poreikį ir situaciją. Jei paprastai problemos su odos dehidratacija neturite, tačiau įvyko vienkartinis odos pažeidimas (pvz. nudegėte saulėje) ir ieškote "pirmosios pagalbos", reikėtų teptis šiuo serumu 2-3 k./dienoje, ant viršaus papildomai naudojant maitinamąjį kremą su SPF. Jei norite tiesiog išlaikyti odą gražią ir sudrėkintą, užteks vakare prieš miegą atlikus vonios procedūras pasitepti hialurono rūgšties serumu ir naktiniu kremu. Asmeniškai aš, kaip riebios odos savininkė, jį naudoju rytais, prieš tepatintis BB kremą - serumas matizuoja odą, stabdo riebalų pertekliaus išsiskyrimą, veikia kaip puiki makiažo bazė.


Kokia turėtų būti serumo tepimo procedūra? Kiek jo tepti? Ir ar svarbu nepadauginti?

Serumas tepamas kaip ir visos odos priežiūros priemonės - ant švaraus, nuvalyto ir toniku sudrėkinto veido palei odos linijas, nepamirštant ir akių zonos (serumas nedirgina akių). Manilla serumas pakuojamas į gražias stiklines pakuotes su patogiomis pipetėmis, tad nustatytas kiekis - vienas pipetės išspaudimas. "Padauginimo" rizikos nėra - jei oda "prašosi" daugiau, tai ir tepkite, vėliau ji Jums padėkos ;)


Po kiek laiko galima tikėtis pirmų rezultatų? Ir kokių?

Šis produktas yra mūsų pasididžiavimas, prekė nr. 1, ir atsiliepimus apie jį galite rasti www.manilla.lt ir mūsų FB puslapyje - Manilla. Klientės labai giria, sako, kad šis produktas daro stebuklus, ypač kombinacijoje su mūsų kremu "Kavos draugas". Sudrėkinta ir atgaivinta oda tampa jau po pirmųjų dienų. Gaila, kad negalime paskaičiuoti, kaip gerai serumas veikia prevenciškai nuo raukšlių atsiradimo, nes gi netepsi palyginimui tik vienos veido pusės eksperimento vardan... Bet remiantis mokslininkų tyrimais, haliurono rūgštis sustabdo odai laiką - sąžiningai ją naudojant, galima tikėtis gerokai mažiau raukšlelių ir odos senėjimo požymių, nei naudojant paprastas kosmetikos priemones.Beje, mums su natūralia kosmetika didžiausia bėda yra ta, kad kuo produktas natūralesnis, tuo ir jo galiojimas yra trumpesnis. Ir nu tikrai ne vieną ir net ne dešimt produktų esame išmetę net neįpusėjus naudoti vien dėl to. O vat Rūta mus nuramino, nes Manilla visai neseniai atnaujino formulę, tad dabar serumo (ir kitų jų produktų!) nebereikia laikyti šaldytuve - nors jie yra visiškai natūralūs, galiojimas - net 5 mėnesiai laikant kambario temperatūroje!

Taip pat Rūta pabaigai dar nori paminėti, kad serumas sudarytas ne tik iš haliurono rūgšties, bet ir iš alavijo sulčių, vitaminų B5 ir C, kurie labai teigiamai veikia šios rūgšties pasisavinimą bei skatina odos švytėjimą ir spindesį :)


Jei sudomino - užsisakyti gali čia:

http://manilla.lt/hialurono-rugsties-serumas-tonikas-micelinis-vanduo/10-hialurono-rugsties-serumas-2-30-ml-ir-60-ml.html


Jei turėsi klausimų ar norėsi gydytojos konsultacijos - Rūta visada laukia asmeninių žinučių FB profilyje Manilla ar el. laiškų paštu info@manilla.lt.
#manilla #kremas #gražioda #oda #drėkinimas #mylėksave