Ištirpdykime riebalus? Mezoterapija kūno tobulinimui ir celiulito gydymui


Mezoterapijos procedūros riebalų tirpinimui bei celiulito gydymui veikia! Neturite laiko ar noro sportuoti? Netikite masažų efektyvumu? Sveikai mitybai nenorite įsipareigoti? Prašau – neilga procedūra, kurios metu adatomis sušvirkščiamas kokteilis į riebalus. Po kurio laiko riebalai tiesiog ištirpsta.


Tačiau ar tikrai nekalta šita trumputė procedūra?


Atlikti tyrimai rodo, kad medžiagų sušvirkštimas į riebalus ar celiulito pažeistas vietas duoda teigiamų rezultatų, riebalų pradeda mažėti. Laboratorianiai tyrimai rodo, jog riebalai tikrai tirpinami. 2010 metais buvo atliktas eksperimentas su 7 mezoterapijos pacientais – po procedūros riebalų sluoksnis buvo ištirtas magnetiniu rezonansu. Eksperimento rezultatas – mokslininkas patvirtina, kad riebalų sluoksnis tikrai sumažėjo, užtruko tikrai ilgiau nei riebalų nusiurbimas, tačiau riebalų sumažėjo. Tačiau eksperimentą atlikęs gydytojas įspėja: ištirpinti riebalai niekur nedingsta – jie tiesiog išsisklaido nauja forma po organizmą, tame tarpe patenka ir į arterijas ir nors jų kiekis nėra toks didelis, kad sukeltų infarktą, bet visgi tai nėra procedūra be galimų neigiamų pasekmių.
Naudojamos medžiagos


Dažniausiai naudojama medžiaga šioms kūno formavimo procedūroms – phosphatidylcholine, kitaip vadinama lecitinu. Kartu gali būti įšvirkščiama augalų ekstraktų, hormonų, enzimų, kofeino bei rekomenduojama naudoti papildomus papildus, hormonų terapiją, keisti mitybą bei sportuoti. Įdomu tai, kad toks būdas išgražėti nekeičiant gyvenimo būdo yra gana populiarus Vakarų Europoje, JAV, nors nėra atlikta išsamių tyrimų apie būtent tokios mezoterapijos mechanizmą ir poveikį organizmui. Žinoma tik tiek, kad sušvirkštos medžiagos suaktyvina kraujatoką bei limfos tekėjimą, kas sukelia riebalų ląstelių nykimą – bet kokios kitos pasekmės, kokie galimi šalutiniai poveikiai ir galų gale - ar tai sveiku protu protinga daryti? Beveik visuose rastuose medicininiuose straipsniuose internete yra akcentuojama, jog reikalingi išsamesni tyrimai prieš masiškai naudojant šį metodą tiek veido jauninimui, tiek riebalų sluoksnio mažinimui ar celiulito gydymui, tačiau procedūra vis tiek plačiai prieinama, o kadangi prieinama ir legali - natūralu, jog paprastoms pilietėms atrodo, jog saugi naudoti.


Minėta medžiaga – phosphatidylcholinas, Brazilijoje dar 2003 metais buvo uždrausta naudoti mezoterapijos procedūrose, nes trūksta tyrimų įrodančių, jog yra saugu ją naudoti poodinėse procedūrose. JAV maisto ir vaistų tarnyba yra oficialiai pareiškusi, jog nerekomenduoja mezoterapijos procedūrų, kol nėra atliktų tyrimų, jog mezoterapija su šiomis medžiagomis yra saugi, juolab, kad šiai procedūrai yra alternatyvų toje pačioje plastikos chirurgijos ar grožio industrijoje. Tą patį akcentuoja ir Amerikos dermatologinės chirurgijos asociacija.


Kokie rezultatai?


Be to, Brazilijos Dermatologų kongrese buvo pristatytas tyrimas, kurio metu 6 kiaulės gaudavo lecitino dozes 10 savaičių – rezultate vienai kiaulei išsivystė hepatitas, kitoms atsirado hematomų. Nors tyrimai su gyvūnais ne visada reiškia, jog žmonių organizmai išvystytų tokius pačius rezultatus, bet vėlgi tai tik dar sustiprina klausimą – ar mezoterapija yra saugi? Paieškojus internete pilna atsiliepimų, jog riebalus tirpdanti-celiulitą naikinanti mezoterapija dažnai ne tik nepadeda, bet ir palieka tamsias žymes ant kūno, guzus riebalų sluoksnyje ar net randus, taip pat tai yra skausminga procedūra bei sutrikdo gyvenimą ne porai dienų, o kartais net ir keliems mėnesiams.


Vienas geriausių JAV plastikos chirurgų Monų monams patvirtina, kad procedūra nėra pakankamai saugi


JAV maisto ir vaistų agentūra 2010 metais išleido oficialų įspėjimą tokią procedūrą atliekančioms klinikoms ar spa – pacientai privalo būti įspėti, jog nėra aišku, kad procedūra saugi, bei apie galimus pašalinius procedūros efektus (kaip randai ar liekantys poodiniai guzai), Amerikos plastikos chirurgų asociacijos prezidentas tik dar kartą pasidžiaugė, jog agentūra imasi veiksmų įspėti vartotojus dėl neaiškios procedūros. Pasitikslinus su Amerikos maisto ir vaistų agentūra – ir šiandien – 2016-ais metais procedūra vis dar laikoma nesaugi, medikamentai neištirti, procedūros atlikimas neapibrėžtas oficialiai. Beje, mes susisiekėme su vienu geriausių JAV plastikos chirurgų J.M. Kenkel, kuris 2010 metais atliko tyrimą apie phosphatidylcholino veiksmingumą ir pasisakė prieš jo naudojimą mezoterapijoje iki bus atlikta daugiau tyrimų, ir pasiklausėme ar 2016-ais metais jis vis dar nerekomenduotų naudoti phosphatidylcholino riebalų tirpdymo mezoterapijoje – atsakymas vis dar buvo neigiamas, nors pastebėsim, kad jo klinikoje atliekama mezoterapija riebalams tirpdyti tik po smakru, tačiau naudojama kita, JAV maisto ir vaistų agentūros patvirtinta, medžiaga riebalų tirpdymui.


Mezoterapija riebalams Lietuvoje


Susisiekėme ir su grožio salonais ar klinikomis, kurios šią procedūra atlieka Lietuvoje. Tik keli pastebėjimai: visų pirma, paklausus kokios eilės į šias procedūras mus beveik visi informavo, kad vakarai bei pietų pertraukos jau užimti porai savaičių į priekį. Paprašius atsakyti ar po procedūros nebūna jokių sunkumų, ar galėtume lakstyti paskui du mažamečius vaikus – atsakyta, kad drąsiai. Tik viena klinika tiksliai įvardijo kokį preparatą sušvirkštų, visose kitose į šį klausimą niekaip nepavyko atsakyti. O kainos svyravo nuo 40 iki 150 eurų vienai procedūrai (o visur patikino, kad reikalingas kelių procedūrų ciklas).


MONŲ MONAI verdiktas – Lietuvoje galima nusipirkti tokias procedūras, jūs turite pilną teisę tą ir padaryti, jos nėra uždraustos, tik galbūt vertėtų apmąstyti ar verta? Ar bent pasidomėti kokį kokteilį švirkščia Jums į kūną...

#mezoterapija #grožis #svoris #celiulitas #riebalai #procedūros