Ką daryt, jei slenka plaukai?

Na visų pirma ką reikia daryti – tai nustatyti priežastį, gali pasitart ir su profesionalu, gali pats ar pati bandyt atsekti, kas galėtų būti, gali profilaktiškai (ne tik dėl plaukų) pasidaryti kraujo tyrimą, o tada vis gi reikėtų kažko imtis. Plaukų slinkimas beveik visais atvejais gali būti pristabdytas, sulėtintas ar visai sustabdytas. Tad pasakymas “ai pavasaris, man kasmet slenka” netinka – tikrai gali kažką padaryti dėl savo plaukų.


Gerai, susiradai priežastį - kodėl tikriausiai slenka Tavo plaukai. Gi nesėdėsi ir neverksi - reik kažką daryt :) taigi ką gali padaryt, kad 1) apsisaugotum nuo plaukų slinkimo, 2) atitolintum jį, 3) sutrumpintum/sumažintum?


Pagrindiniai patarimai:


-Nepatikėsi, bet SVEIKAI MAITINKIS - vau, su šiuo patarimu turbūt 'nunešėm' Tave:D kaip netikėta.. išskiriamas toks plaukams naudingas maistas: lašiša, riešutai ir sėklos, špinatai, jūros kopūstai, pupelės, liesa mėsa, įvairūs aliejai.

-Galvos MASAŽAS - pameni mūsų mėnesio iššūkį? Ne be reikalo jį sau išsikėlėm. Daug ir neaiškinsim - gali paskaityti mūsų straipsnyje. Bet patikėk - verta. Jei ne kasdien, tai bent kaskart prieš plaunant (ar plovimo metu) galvą - skirk porą minučių pirštų galais pasimasažuoti galvą:)

-Pergalvok savo šukuosenas - mes tikrai nesikišam į Tavo stilių:)) bet dažnas plaukų tiesinimas, plaukų rišimas į uodegą, kuodas ir visokios įmantrios šukuosenos, aišku, sveikatos jiems neprideda:)

-Elkis su plaukais švelniai – Rinkis švelnesnes priemones plaukų plovimui (be sulfatų, parabenų ir silikono), atsirink geras formavimo priemones, nepamiršk kaukių ir aliejukų.

-Trumpink – žinom žinom, toms, kurios nori ilgesnių plaukų, toks patarimas – nei į tvorą, nei į mietą:)) bet slenkant plaukams jiems gali padėti ir jų patrumpinimas.

-PAPILDAI skirti plaukams - kartojam ir kartosim, kad geriausia visus vitaminus gauti su maistu, kurį valgai, BET kartu tikim ir papildų nauda. Ir ne tik tikim, bet ir skaitom apie jų įrodytą naudą.

-Pameni praeito mėnesio iššūkį - išbandyti naują sportą? Išbandyk jogą:D meditaciją:) Prie ko čia plaukai? Ogi plaukai reaguoja į Tavo patiriamą stresą, o joga ir meditacija - moksliškai įrodyta - tą stresą mažina (tiksliau ne stresą, o Tavo reakciją į stresorių).

-Reguliariai darykis KRAUJO TYRIMUS - būtent jie tikrai parodys ar tau kažko trūksta, ko trūksta, ar viskas veikia kaip turi veikti - mūsų žinutė yra būtent tokia, ne tik dėl Tavo ševeliūros vešlumo, bet apskritai dėl bet kokių ligų prevencijos, užbėk ligoms už akių.

-Priemonės nuo plaukų slinkimo...deja, neveikia. Neradom veikiančių. Yra pora vaistų, kurie skiriami gydytojo tam tikrais atvejais, bet deja visokie šampūnai, kaukės ir panašūs dalykėliai neveikia – čia daugiau reikia užsiimti prevencija, daryti visus tuos dalykus, kuriuos rašėm viršuje, bet jei jau plaukai pradėjo slinkti – naujas šampūnas nepadės.


Iš esmės, viskas ir vėl atsimuša į tą patį - gyvenk sveikai, maitinkis sveikai, sportuok ir tikrai sumažinsi plaukams problemų:) kaip ir išvengsi daug kitų dar didesnių bėdų nei plaukų slinkimas..


Kitas straipsnis - apie papildus plaukams! ;)

#ilgoskasos #plaukai #masažas #einamesveikyn