Ką veikti su vaikais, kai...lyja lietus

Lietus Lietuvoj. Žinok pastaruoju metu mes girdime tiek daug "pasidžiaugimų" lietuvišku oru, kad.. net nebežinome ką atsakyti. Na taip, mes gyvename Lietuvoje. Ir taip, čia dažnai lyja. Ir taip, norėtume kad bent kartais to lietaus būtų bent truputėlį mažiau. Bet ar tikrai viskas priklauso tik nuo jo? Na ar tikrai? :)

Jei jau taip atvirai - tikrai NE! Atsimeni, kalbėjome apie laimę, ir apie tai, kad laimė yra vidinė būsena. Ir taip yra iš tikro. Na argi pas skandinavus lyja mažiau, ar saulė daugiau/ryškiau/šilčiau šviečia? Na? NE.

Tad pradedam mylėti.. lietų! :)


Tai gi, grįžtam prie temos - lyja lietus. O mes namie su vaikais. Ką veikti?? Yra dvi išeitys: eiti į lauką (apie tai ir bus šis straipsnis), arba likti namie (apie tai bus antrasis straipsnis kitą savaitę).


Taip taip. Lyja lietus ir mes tau pasiūlysime eiti į lauką. Su vaikais :) Nes žinai, tikrai nėra blogo oro. Yra tik netinkama apranga. Lietaus drabužiai, botai ir skėčiai buvo sukurti būtent tam, kad žmonės galėtų eiti į lauką per lietų. Tad, pasirūpiname tinkama savo ir vaikų apranga, ir PIRMYN!

Tai gi, ką galima veikti lauke per lietų:

  • Išeiti pasivaikščioti. Tiesiog. Jau vien tai, kad ėjimas bus su skėčiais ir guminiais batais, vaikams bus visai kitoks. Tada einant galima išmatuoti visų balų gylius, drąsiai eiti ne keliu, o per pievas, kalnus, griovius. Čia vaikai puikiai rodo kelią :)

  • Išmatuoti lietų. Ir išmatuoti pačiais įvairiausiais būdais. Skaičiuojam, kiek lietaus lašelių nukris mums ant rankos. Matuojam balos gylį. Skaičiuojame, per kiek laiko prilis lietaus į mūsų mėgstamiausią kavos puodelį, ar kibirėlį, ar vaikišką indelį. Galima žaidimą net pratęsti - pritvirtiname liniuotę prie kibirėlio, ir paliekame per naktį (jei pranešama, kad lis ir naktį). Ir ryte galėsim išmatuoti, kiek lietaus prilijo per naktį :)

  • Dainuoti ir šokti. Lietuje. Galima net koncertą surengti - su mini scena ir lietaus instrumentais (jie ypač puikiai veikia, kai lyja stipresnis lietus). Lietaus instrumentus pasigaminame labai paprastai - metalinius puodus apverčiame aukštyn kojomis ir pastatome (labai tinka ta vieta, kur lietaus srovė yra stipresnė, tai padės išgauti intensyvesnį garsą).

  • Išsiruošti į ekspediciją. Arba gelbėjimo žygį. Tarkim, gelbėti skęstančių sliekų.

Arba sraigių. Arba drugelį :) Kaskart savo žygiui sugalvojame vis kitą tikslą - ir turime puikiausią nuotykį, su papildomais pliusais - mokome vaikus rūpintis (ir pastebėti) mažesniais už save. Galime skaičiuoti, kiek sliekų/sraigių išgelbėjome. Vėliau grįžę nagrinėjame jų ypatumus, aiškinamės ar sliekai turi akis, kodėl sraigės turi kiautą, ar moka plaukti, kiek gyvena, ką valgo ir etc. Galima tyrinėti tiek gyvūnus, tiek augalus - tad veiklos pakaks tikrai daug daug dienų :)

  • Piešti. Galima piešti lauke per lietų - su purvu, smėliu. Statyti trimačius paveikslus - iš šakelių/žolių/purvo.. Arba nupiešti piešinius namie (įdomiausia skirtingomis technikomis - su dažais/kreidelėmis/pieštukais/flomasteriais) ir išnešti juos į lietų. Ir tada stebime, kaip lietus pagražina piešinius, kaip jie keičiasi.

  • Surengti vandens mūšį. Taip taip :) Vandens mūšį galima žaisti ne tik karštomis

saulėtomis dienomis, bet ir per lietų :) Galima net patobulinti taisykles, ir mūšiui naudoti tik lietaus vandenį :) Patikėk, bus nuostabu! Tiek energijos, juoko, lakstymų (ir daug daug griuvimų - juk šlapia!), kad prisiminsit ilgai :) Dovilės berniukai šį žaidimą dar patobulina, pavadindami vandens karu - ir tada prasideda visi apkasai, bėgiojimai, priešo teritorijos užgrobimai - tikrai tikrai nerealu!

  • Žaisti smėlio dėžėje. Aišku, bus "šiek tiek" nešvaru. Bet koks džiaugsmas! Smėlis lietui lyjant yra visai kitoks nei tas įprastas smėlis. Iš lietaus smėlio galima daug lengviau statyti pilis, kepti tortus, tiesti kelius, piešti smėlio paveikslus... Ir dar daug daug visko:) Tik patarimas -grįžtant namo visus drabužius palikti prieškambaryje ir tiesiu taikymu į vonią :) Bet juk žinai, kaip sakoma- būna švarūs vaikai, ir būna laimingi vaikai :) :)

  • Tiesiog taškytis balose. Kas įšoks į patį balos vidurį, kas daugiau ištaškys vandens, kas pirmas ištaškys balą... Tokia visai elementari ir paprasta veikla, bet tokia smagi! Nes laimė ir džiaugsmas (ir tie patys geriausia vaikystės prisiminimai) slypi tuose pačiuose paprasčiausiuose dalykuose, toje mažutėje kasdienybėje, kai nepabijai vėl tapti vaiku ir negalvoti: o kas, jei... susirgs/sušlaps/išsipurvins.. ką kiti pagalvos?

Tai gi, lyja lietus? SUPER! Greitai griebiam lietaus aprangas, botus, skėčius ir... grįžtame atgal į vaikystę :) Beje, jei tai šiltas vasaros lietus - tai labai rekomenduojame pabėgioti po lietų basiems, be skėčio - nerealu :) Žinok, rašom šitą straipsnį ir sėdim išsišiepę iki ausų - nes tas lietus tokia laimė iš tikro :) Gera gyventi Lietuvoje!

#lietus #laimė #vaikuzaidimai #kaveikti

Related Posts

See All