Kaip neėsti?

Kaip po galais padaryti, kad nepersiėstum? Kad po savaitgalio negalvotum - blemba nuo pirmadienio tai jau viskas? Kad po atostogų nebūtų naujos pradžios? Kad tos naujos pradžios tiesiog nereikėtų, nes nebūtum užbaigus praeito sveiko etapo? Kad vakarojant su draugais neatsisėstum arčiausiai sūrių-alyvuogių-čipsų-ir-žinoma-visiškai-nekaltų-vynuogių lėkštės ir nesuėstum pusės jos? Ką padaryt, kad tas plombyras šaldytuve tik trumpam užklystų į tavo galvą, o jau į rankas net nedrįstų nugulti? Kaip neprarast motyvacijos gyvent ir maitintis sveikai? Manai mums nebūna silpnybės akimirkų? Ką akimirkų - dienų:D ištisų atostogų:D Taigi šios dienos patarimai - išgooglinti, mūsų pačių atrasti, išbandyti, kitų patvirtinti:


1. Jokių UŽDRAUSTŲ VAISIŲ - kuo daugiau sau neleisi, tuo su didesne banga tai tau vieną dieną "pareis":))) jei neleidi sau net vaisių, jei aliejus ant salotų jei salotose jau yra sėklų - tabu, jei per Kalėdas negalima torto - tu pasmerkta vieną dieną tiesiog pradėt ėst ir sustot net ne tą pačią dieną, gal net apskritai "rišt" su sveika mityba, nes vieną dieną tokios griežtos taisyklės tikrai užknis ir gali būt užknisusios ilgam.

2. VALGYK SKANIAI - daug kartojam ir kartosim - sveikas maistas - skanus maistas. O jei bijai ant pusryčių grikių užsidėt šaukštelį pesto ar salotas valgyt su padažu, ar lašiša tau jau per riebi žuvis - tada, brangioji, grįžtam prie pirmo punkto moralo - vieną dieną tokia mityba tave užknis. Valgyk skaniai - sveikai, bet skaniai. Yra galybė blogų ar knygų su sveikos mitybos receptais, semkis idėjų iš instagram'o ar pinterest'o nuotraukų ir kelk savo apetitą žiūrėdama į avokadų salotas, o ne į ali šokoladinės account'ą instagram'e. Ir iškart gali važiuot prie sekančio punkto:

3. Rinkis savo SEILIŲ VARVINIMO OBJEKTUS - aha, mes puikiai žinom, kad dažna mergina, kuri miršta dėl saldumynų kartais tiesiog pasižiūri jų nuotraukų - aha, taip tikrai daro:) tad geriau savo smegenis užvedinėk sveikų patiekalų nuotraukom, o ne Napoleonais ir eklerais - nes vėlgi tu tik kali sau į galvą.."tu šito nesveiiiikaiiiii nori, bet tau negalima", kas yra nuodas tavo mąstymui. Tau viskas galima - šitas tau turi būti labai aišku ir suprantama. Dar prie šio patarimo galioja: neik varvint seilės į konditerijos skyrius ir kepyklėles. Po galais - tau yra geriau valgyt sveikai, kam tau tos bandelės?

nuotrauka MindBodyGreen

4. Mąstyk KĄ GAUNU su šiuo maistu - mums labai padeda, visada pasidžiaugiam mintyse, kad valgom kažkokį sveiką patiekalą/desertą. Kad gaunam vitaminų ir antioksidantų, kad oda bus graži, kad virškinimas veiks netrikdomas, kad nebus sunkumo jausmo ir visi kiti pliusai - kad tiesiog yra tikrai daug geriau valgyti sveikai. Tiesiog manom, kad su tais įkaltais draudimais galvoje sveikas maistas gauna neigiamą atspalvį - jis tikrai be galo skanus, bet jo skanumas nublanksta prieš UŽDRAUSTOS SPURGOS SU GLAJUMI skanumą, nes mes ją užsidraudžiam galvoje.

5. PLANUOK - jei sunku atsilaikyti, jei maistas užima perdaug tavo mąstymo lauko, tada tiesiog susiplanuok valgymus tris dienas į priekį. Gali padaryti netgi dar geriau - pasidaryk maistą tris dienas į priekį ir bus ramiau. Neliks klausimo: o pietums salotas ar cepeliną? Žuvį ar kijevo kotletą? Nes tavo dėžutėj jau bus žuvis. Nenusipirksi Snickerio, nes tavo rankinuke bus dėžutė su riešutais. Jei važiuosi pas draugus nusiveždama sveikų užkandžių - juos galėsi ir valgyt. Jei draugams paruoši sveikų užkandžių - vėlgi bus sveikas pasirinkimas visiems ir TAU.

nuotrauka GreenBlender

6. TURĖK MAISTO :D nesuvalgysi tos morkos jei jos nebus, suvalgysi tą sausainį, jei vietoj jo nebus obuolio, vakarienei nebus salotų...jei neturėsi salotų:))) vat ką mes turim tai pilnus šaldytuvus sveikesnių pasirinkimų ir ko mes stengiamės net neturėt tai jokių miltinių/cukrinių ir visokių šlamštinių maistų, kurie žinom, kad nesuges - vistiek juos kažkas namie suvalgys.

7. Turėk SAVO MOTYVACIJĄ - žinok, kodėl maitiniesi sveikai - dėl sveikatos? dėl energijos? dėl geros nuotaikos? dėl pavyzdžio vaikams? dėl grožio? dėl odos? dėl svorio? Visus pliusiukus susidėk ir prisimink. Mylėk save - nebausk savęs maistu. Bet motyvaciją gali turėt - juk visi mes kažką darom su kažkokiom priežastim. Į tualetą eini, nes nori kakų, į darbą eini, nes jis tave veža ir reikia pinigų, sveikai maitiniesi, nes..

8. SKAITYK - apie sveikos mitybos principus, patarimus, receptus, naujoves, tyrimus ir pan. Pasistenk, kad tave suptų sveikas gyvenimas, kad tau tai būtų natūralu, kad tu to norėtum. Skaityk ir kokių įžymybių knygas ar patarimus - pamatysi, kad tos gražuolės, ne iš mamos pilvo tokios išlindo, jos irgi stengiasi, jos irgi laikosi kažkokių principų, jos irgi kažko sau neleidžia, jos irgi sportuoja. Neseniai perskaitėm Agnetos Kleizienės (nuostabiai graži moteris) komentarą apie sveiką mitybą: ji labai mėgsta miltinius patiekalus, bet tiesiog negali sau jų leisti. Tadam - taigi tu ne viena besistengianti.

9. NEFIKSUOK SAVĘS KAIP VARGŠĖS - "kokia aš vargšė, kad negaliu deserto", "kaip man savęs gaila, kad man negalima cepelinų", "kaip man nepasisekė, kad negaliu vakare valgyti torto" - tu ne vargšė! Tu šaunuolė. Tau labai pasisekė, kad radai motyvacijos pradėti. Kad duoti savo kūnui tai, kas jam geriausia. Ir čia diskusijos pabaiga - tiesiog apversk savo mąstymą. Tai, kad nusprendei nebevalgyti saldumynų ar rinktis sveikesnį maistą yra ŽIAURIAI GERAI, o ne žiauriai blogai.

10. ŽYMĖKIS DIENAS - jei neseniai pradėjai - galbūt tau padėtų jei žymėtumeis kiek dienų išlaikei savo principus, o kiek kažką praleidai: puikiai matysi, kad valgai sveikai dar tik savaitę, o ne VISĄ AMŽINYBĘ :D kad nevalgei saldumyno dar tik tris dienas, nes prieš tai susigundei šokoladu.

11. Jei gali SUSIRASK BENDRAMINČIŲ - kad suprastum, jog ne viena stengiesi. Kad turėtum, kas palaiko. Kad ne viena ir paslystum :D jei bendraminčių savo aplinkoj nerandi - susirask virtualiai: sek "sveikuolius" facebook'e, instagram'e ir įsisąmonink, kad nesi viena ir kad jei bendradarbė šalia užkandžiui kerta Miglės saldainius tai ne visa Lietuva užkandžiui kerta Miglės saldainius :D ir susirask ką veikti - niekas taip neužvaldo proto maisto mintimis, kaip neturėjimas ką veikti ir sėdėjimas namie spoksant į tašką.
#sveikiįpročiai #sveikatosmitai #valgomsveikai #būksveikasnepervienądieną