Kalėdinių dovanų idėjos

Taip jau būna su tomis dovanomis. Pažadi sau, kad šį kartą jau tikrai visas kalėdines dovanas apgalvosi ir surasi dar vasarą. Na ok ok, bent jau rudenį. Arba bent jau iki gruodžio pradžios.

Kodėl? Nes būtent tas paskutinių minučių lakstymas po parduotuves (kurios būna kupinos skubančių, ir dažniausiai piktų, žmonių) greitai mąstant ką čia nupirkus ir galiausiai griebiant bet ką - yra absoliučiai labiausiai nuo Kalėdų nutolęs dalykas. Tai yra totali tikrųjų Kalėdų priešingybė. Bet jei jau taip nutiko, ir nepastebėjai kaip iki Kalėdų liko tik savaitė, ir dar trūksta dovanų. Na skubame į pagalbą idėjomis :)

KNYGOS

Mums knygos yra absoliučiai tobuliausia dovana. Aišku, tų knygų irgi yra įvairiausių, ir tikrai reikia pasistengti, kol išrinksi tą pačią pačiausią. Šiais metais mus labiausiai sužavėjo leidykla "Dvi tylos". Absoliuti bomba! Tiek nerealių ir kokybiškų ir ilgaamžių knygų per vienus metus išleido! Ir visos knygos iš tos serijos, kur ne tik perskaitai vieną kartą ir numeti, bet tos kur skaitai po kelis kartus, kur atsiverti dažnai, ir kurias vėliau tikrai norisi palikti savo vaikams :) Tikra bibliotekos pažiba :)

Mažoms mergaitėms-jaunoms panelėms-moterims (ir iš esmės - visiems) subalansuota naujausia knyga "Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms. Šimtas pasakojimų apie išskirtines moteris".

Šeimai su vaikais (ypač mažesnio amžiaus puiki dovana bus knyga apie eterinius aliejus ir jų pritaikymo būdus namuose "Aromaterapija vaikams". Mūsų apžvalgą apie šią knygą gali perskaityti čia.

Knyga apie Lietuva tinkama visiems - tiek kaip dovana užsienyje gyvenantiems artimiesiems, tiek močiutei su seneliui, tiek darbo kolegoms. Tokia, kuri tikrai turi būti kiekvieno lietuvio bibliotekoje - nes niekada nebus per daug pasididžiavimo savo šalimi (ir tuo pačiu savimi). "Proud of Lithuania. A fairy tale by Sweet Root". Mūsų apžvalga apie šią knygą yra čia.

Ir tiek su Lietuva, tiek su receptais, tiek su namais ir dar labiau su sveikata susijusi dar viena nuostabi šios leidyklos knyga "Natūralus rauginimas", kurios autorė yra Ieva Šidlaitė. Ieva gyvena Neries regioniniame parke esančioje sodyboje "Slėnyje", ir būtent čia gimė visi šios knygos receptai.

Pasaulyje, pilname skubėjimo mes ieškome kažko tikro. Kažko, kas sustabdytų laiką. Ir knygos būtent tai ir padaro! Mūsų pačių šio mėnesio atradimas yra kunigo Algirdo Toliato knyga "Žmogaus ir Dievo metai". Kas rytą perskaitoma ištrauka suteikia kažko tokio ateinančiai dienai. Prasmės, dėkingumo, apmąstymo. Tikrai vertinga dovana.


SKANĖSTAI

Nes pačios geriausios dovanos yra tos, kurios greitai atsiduria pilve :D Tai mes tikrai mėgstame dovanoti skanėstus. Tiek kažką neįprasto, naujai atrasto. Tiek tradicinių skanėstų :)

Vienas mūsų šių metų atradimų yra "Žuvėja" su savo fantastiškomis užtepėlėmis. Ir būtent Kalėdos mums neatsiejamos be jų šamo file užtepėlės su baravykais ir tos kitos, grynai Kalėdomis kvepiančios šamo file su apelsinais, imbierais ir cukatais.

Nori nustebinti? Pabandyk tai padaryti su "Urban Food" milteliais! Fantastiški, nerealūs ir tikrai originalūs :) Mūsų vaikai juos tiesiog dievina. Rytinė košė vien dėl jų tampa mažiausiai 1000 kartų skanesnė - nes kas gi nemėgsta pabarstyti, pamaišyti, dar užbarstyti :D Mūsų vaikai tikrai mėgsta (iš tikro - ir mes). O dar kai žinai, kad tie milteliai - ne jokia sintetika, o 100% natūralus ir sveikas produktas, ir kad gal kitu atveju vaikas morkos ar buroko net į burną nedėtų (o va miltelių pavidalu - puikiai eina į trasą!). Tai tik naudoji ir džiaugiesi. O džiaugsmu juk reikia dalintis, ir jį dovanoti kitiems :)

Ir kokios gi Kalėdos be saldumynų :) Bet vis tiek norisi, kad būtų sveikai ir skaniai? Arba gal nori nustebinti pusbrolį/močiutę/kaimynę, ir leisti jiems paragauti kažko naujo netradiciško? Vėl gi puikiai tinka "Skanu nu" saldumynai be cukraus! Jėga, ne kitaip :) Mūsų interviu su fantastiškomis merginomis gali perskaityti čia.

O vienas iš pačių nerealiausių skanėstų yra datulės! Ne kitaip :) Ir ne, tikrai ne bet kokios datulės, o būtent iš datules.lt. Nes patikėk, datulės tikrai nėra vienodos, ir kai paragavome jų datulių, į jokias kitas net nebežiūrime :D Neragavai jų datulių? Tuomet sau Kalėdų dovaną jau turi :D Žinai, kas dar neragavo? Tuomet vėl gi - dovanų klausimas išspręstas :) Nes iš mūsų pažįstamų kas ragavo - visi vienbalsiai liko sužavėti! Ir jas gali tiek vienas valgyti, tiek įvairių receptų prisigalvoti - fantastiškas dalykas, tikrai tikrai.

Norisi daugiau aštrumo? Tuomet tau reikia "Piprė" produkcijos! Prie vyno puikiai tiks jų marinuotos alyvuogės (tikrai puikios!), būtina išbandyti ir tradicines marinuotas aitriąsias paprikas. O jau prieskoniai tikrai pravers kiekvienam virtuvės šefui! :) Kas mums yra smagiausia, kad "Piprės" šeimininkė yra lietuvė Laura, ir visas aitriąsias paprikas ji pati augina savo ūkyje Raudondvaryje. Kas yra tikrai smagu ir nerealu!

NAMŲ JAUKUMUI

Kalėdos visų pirma asocijuojasi su namais. Ir ne bet kokiais - o jaukiais, šiltais, pilnais šypsenų, juoko, namiškių kalbų, kalėdinės muzikos. Ir kvapų!

Žinok mums viena iš Kalėdų tradicijų yra nauja švari patalynė :D Toks truputį absurdiškas dalykas, bet kažkaip nuo vaikystės taip yra išlikę, ir tą tradiciją tęsiame :) Tėvai visada kartodavo, kad Kūčios yra tarsi nauja pradžia, į kurią turi įžengti visapusiškai švarus. Ir visų pirma tą švarą kuriame išorėje ir aplink save - tiek su kūno švara, tiek su nauja patalyne, ar bent jau nerealiaisiais patalynės kvapais. Ar esi bandžiusi juos iš "Kvapų namų"? Tikrai tobuli, dvelkiantys ne sintetiniais kvapais, o tuo jaukiu naminiu kvapu ir švara! Ir jau tikrai tobula dovana!

Ir jau tikrai Kalėdos ir namų jaukumas neatsiejamas nuo žvakių! Mes žvakes tiesiog dieviname :) Grįžti po darbo, energijos nulis, dar už lango ta dargana su pilku dangumi ir nesibaigiančia dulksna. Kur gauti nuotaikos? Visų pirma užsidegame žvakę! Geriausia, su kokiu nors kvapu :) Dar truputis muzikos, ir žiūrėk gera nuotaika pati pasibeldžia :) O žvakes mes renkamės sojų vaško, ir su natūraliais kvapais. Vienos iš tokių yra "Baltijos kvapai" žvakės, ir ypač jų kalėdinė serija - "Kūčių naktis", "Trobelė pusnyne", "Imbierinis žmogeliukas" ir kiti. Na pasakyk, ar vien nuo pavadinimų nepasidaro smagiau? :)

ŽINIOS ir ĮSPŪDŽIAI

Turbūt geriausia dovana. Ever! :) Nes gyvenimas (ir gyvenimo laimė) susideda būtent iš naujų ir gerų įspūdžių. O žinios - jų tikrai niekada nebus per daug. Tad linksminkimės ir tobulėkime!

Pavyzdžiui, kas nenori švarių ir tvarkingų namų? Ir kad nereiktų pačiam tvarkytis? Ooo taip!! Mes keliam visas rankas (vyrai savo irgi prideda :D). Nes visada norisi tvarkingų namų, tik vat pats tvarkymosi procesas.. Nei laiko, nei noro, nei jėgų dažniausiai :) Užtat gavus tokią dovaną uoj kaip apsidžiaugtume :) Va kad ir "Balti namai" siūlo savo paslaugų dovanų kuponus už pasirinktą sumą. Kodėl gi ne?

Ir jau tikrai mes visos žinom, kad smagių ir gerų įspūdžių labiausiai reikia mamoms. Ir ne bet kokių įspūdžių, o tokių, kurie būtų subalansuoti mamai su savo mažyliu. Būtent tai ir siūlo "Mamos ragauja". Įvairios mamų (ir jų mažylių) degustacijos, seminarai, paskaitos. O kur dar smagūs vakariniai renginiai. Būtent tai, ko reikia mamai - gero ir smagaus laiko, jaukių įspūdžių ir naudingų žinių. Išbandyk ir nepamiršk draugei padovanot (tuo labiau, kad nemokamai gali užsisakyti ir asmeninį dovanų kuponą!) :)

Pasižadėjai sau, kad nuo sausio gyvensi sveikiau? O nežinai, kaip čia/ką ir su kuo gaminti? Išmėgink "Rojaus daržo" maisto gaminimo pamoką! Ir kas nenorėtų tokios dovanos? :) O dar žinant, kad ir pati "Rojaus daržo" siela yra nuolat besišypsanti ir pilna teigiamos energijos Lilė! Mūsų interviu su Lile gali perskaityti čia.


Tas, dovanas Kalėdoms jau turi! Dabar skiriame laiko SAU ir ARTIMIESIEMS :)

#zvake #kvapųnamai #dvitylos #dovanos #geradovana #geriausiosknygos #skanunu #skanu #urbanfood #užtepėlė #mylimLietuvą #kvapai #tobulek #keiskis

Related Posts

See All