KNYGA - Būkime prekyje. Moterys, darbas ir siekis vadovauti - Sheryl Sandberg

Nežinom kaip labai šita knyga susijusi su šio mėnesio tema. Mums susijusi :) mums susijusi ir su mūsų paskutine aprašyta knyga - "Geros nuotaikos vadovas". Iš tiesų šią knygą mums rekomendavo ir skaitėm su visai kitokiu įsivaizdavimu kokia tai knyga, ypač kai žinai, kad ji parašyta socialinio tinklo "Facebook" vadovės.Kodėl ji susijusi su mūsų neseniai aprašytu geros nuotaikos vadovu? Nes vadove buvo išskirtos mūsų tokios psichologinės bėdos kaip perfekcionizmas, išsikelti nerealūs lūkesčiai, dideli reikalavimai sau ir pan. - iš dalies p. Sheryl apie tai ir kalba, apie tai kiek mes daug iš savęs norime, kaip norime būti geriausios - ir geriausios mamos, ir gražiausios žmonos, ir šauniausios darbuotojos, dar būtų gerai būt fainiausiom draugėm. Reikalavimų šimtas, o realybė tokia, kad negali būti tobula.


Taip pat Sheryl kalba apie moterų nepasitikėjimą savim - kaip vyrai dažniausiai savo sėkmes priskiria SAU, o moterys dažniausiai kažkokiom aplinkybėm - gavau paaukštinimą, nes nebuvo iš ko daugiau rinktis, nes praeitą mėnesį gerai 'gavosi' su projektu, bet čia ir komandos nuopelnas, nes pasisekė. Kai vyras iškart sau užsidėtų medalį, tai moteris prisigalvoja, kodėl jai pasisekė.


Dar viena Sheryl išskiriama problema - moterų savęs 'nurašymas' pirma laiko. Išteki? Jau tuoj vaikus gimdysi. Tada jau nebeverta daryti karjeros - nes...kaip spėsi? Du šeimoje juk nenuvers kalnų darbuose. Svarbu, jog egzistuoja ne tik tas realus laiko trūkumas, kai tikrai vaikai atsiranda ir sunku yra laviruoti tarp darbu, karjeros tikslų ir šeimos, bet ir taip, kad nemaža dalis moterų save apriboja dar toli iki vaikų. Ir iš tiesų pačios žinome tokių atvejų, kai moterys nekeitė darbų prieš vestuves, nes po vestuvių ruošiasi šeimos pagausėjimui..


Ši knyga šiek tiek apie lyčių nelygybę, diskriminaciją, atlyginimą skirtumus, bet ne tik apie tai. Mums apskritai atrodo svarbi ir ši dalis, bet svarbesnė ta psichologinė - tie visi savęs nuvertinimai, stiklinių lubų sau užsidėjimai ir viską, ką pačios susikuriame - nes jei visa tai dingtų, manom, kad ir diskriminaciją būtų galima greičiau įveikti.


Įsigyti knygą gali čia.


MONŲ MONAI VERDIKTAS: knyga labai įdomi, tikrai verta perskaityti.

#geriausiosknygos #geraknyga #moteriškumas #motyvacija #verslopradžia #savivertė