KNYGA - Gero maisto dienoraštis. Žiema. R. Ničajienė.

Jau senokai apžvelgėme receptų knyga. O pas mus jų tikrai netrūksta. Tad šįkart nuo lentynos nusikėlėme tokia knygą - ne knygą :) Kodėl būtent taip? Nes tai įdomiai ir ne visai įprastai pateikta receptų knyga, kuri yra skirta ir subalansuota konkrečiam metų laikui - šiuo atveju žiemai (bet yra visa knygų serija - skirta pavasariui, vasarai, rudeniui).

Tai kadangi jau knyga dedikuota žiemos sezonui, tai ir receptai tokie grynai žiemiški - su to sezono vaisiais/daržovėmis. Kaip žinai, mes tikrai labai palaikome sezoniškumo ir vietinių produktų naudojimo idėją - tad su šia knyga ne tik galima paįvairinti savo įprastą meniu, bet ir lengviau (ir įvairiau') 'išgyventi' šaltuoju metų laiku, kuomet valgai vietinius produktus.

Kas dar mums patiko? O gi tai, kad viena iš knygos konsultančių yra dietistė. Tad ir receptai ne šiaip išbandyti, bet ir jos įvertinti. Taip pat prie receptų dar rasi ir dietistės vertinimus ir argumentus, kodėl gi vertėtų vartoti (ar atsisakyti) vienokius ar kitokius produktus, ką geriau rinktis, ir kuo tam tikri produktai yra reikalingi ir naudingi mūsų organizmui.

Kalbant apie receptus, tai jie tokie tikrai naminiai :) Ir naminiai būtent ta prasme, kad pagaminami tikrai paprastai (taip taip - mes bandėm tikrai nemažai), nereikalauja kažkokių super žinių, ar rankų miklumo. Ir naudojami produktai yra pagrinde vietiniai - lengvai randami, nereikia gaišti laiko ieškant, ar galvojant kuo čia pakeisti. O pagamintų patiekalų skonis - mums tiko ir patiko. Tikrai iš tų 'valgomų' serijos. Plius, receptuose tikrai nemažai pateikiama tų įprastų patiekalų sveikesnės versijos (kas ypač praverčia, kai vaikai ne itin nusiteikę sveikam maistui, ar svečiuose apsilanko naminio maisto ištroškę draugai :) ).

Tai gi, kaip ir sakėme, tokia tikrai naminė ir kasdieninė knyga, kuri tikrai ras kelią ir į tavo virtuvę :)

Kas dar, bent mums, labai tiko ir patiko. O gi tai, kad knygoje kiekvienas receptas yra skirtas konkrečiai mėnesio dienai. Ir na ne, neprivalai būtent tą dieną to gaminti. Bet na gi būna tokių dienų, kai atrodo galva kaip iššluota, ir nėra ūpo kažką gaminti ir galvoti?. Tai va, čia tik atsiverti - ir op :) Receptas jau yra :)

Beje, pati knyga yra vidutinio storumo, minkštis kokybiškais viršeliais (kurie greitai nenusidėvi - o juk gera receptų knyga yra dažnai naudojama, tad šitas dalykas yra itin svarbus!). Knyga yra tokia maloni lietimui, lengvai vartoma. Ir juostelė knygoje - maloni maža smulkmena, kuri tikrai palengvina gyvenimą, kai reikia greitai pasižymėti kokį receptą (tarkim rytojaus pietums).


MONŲ MONAI VERDIKTAS: Tikrai už :) Nes receptų knygų per mažai nebus. O ypač tokių knygų, kurios siūlo tau sveikus ir skanius patiekalus, pagamintus iš vietinių sezoninių gėrybių. Mums ši knyga tikrai lipo ir tiko :)


O įsigyti gali čia.

#gerareceptųknyga #sveikireceptai #sezoniškumas #vitaminaižiemą #sveikasmaistas #knygosapžvalga #receptųknyga #geriausiosknygos