KNYGA - Laiminga vaikystė+žaidimų knyga

Knygų apie vaikus ir vaikų auklėjimą yra totali begalė. Rimtai :) Ir visos yra tokios, na kartais net kardinaliai skirtingos. Mes abi žiauriai žiauriai mėgstame skaityti. Žiauria - bet tai jau žinai :) Ir knygas apie vaikus, auklėjimą, motinystę skaitėm jau seniai seniai. Ir žinai, ką supratome? Kad nu nėra tos vienos teisingos knygos, ar vieno teisingo būdo auginti vaiką. Tiesiog nėra ir tiek. :) Bet yra daug knygų, kurios bent mums padėjo skirtingais augimo etapais - tik jas reikia atrasti pačiam :) Šį mėnesį mes bandysime tau šiuo klausimu padėti, ir pateiksime mūsų pačių pačiausių knygų apie vaikus ir auklėjimą apžvalgas.

Tad, pradedam!Viena iš tų knygų, kurias gali skaityti iš naujo, ir kas kartą skaitydamas atrandi kažką naujo. Ir stebiesi - kaip galėjai tą praleisti skaitydamas pirmą kartą. Apie vaikus paprastai. Apie laimingą vaikystę - kaip jau supratai iš pavadinimo. Apie tai, kad vaikai yra lygiai tokie patys kaip mes.

Knyga, kuriai gal ir ne dėl absoliučiai visų punktų pritariame, bet tikrai dėl daugumos :)

Ir pasikartosime, bet tikrai tikrai rekomenduojame skaityti kas kelis metus - ypač jei turi vaikų :) Nes tiesiog augant vaikams augi ir pats, plius keičiasi tam tikri požiūrio klausimai, tam tikram laiko tarpsniui aktualūs dalykai. Ir tikrai tikrai kaskart atrandi vis kažką naujo.

Viena iš nedaugelio knygų, kuriose apie vaiko auklėjimą pradedama kalbėti ne nuo 3 metų krizės, ar dar kokio "probleminio" laikotarpio, o nuo minties apie vaiką. Nuo dviejų žmonių tapimo šeima. Ir kad laimingi vaikai auga laimingose šeimose. Tiesiog :)


Knygoje taip pat daug kalbama apie švietimą, švietimo įstaigas. Apie jų atsiradimo aplinkybes, ir tai, kad jos nors buvo sukurtos esant visai kitoms gyvenimo sąlygoms, vis tik iki šių dienų išliko mažai pasikeitę. Gerai tai, ar blogai? (taip, čia ilga ilga diskusija!) Žinok, mes pritariame - žmogų ateičiai mes ruošiame praeities mokyklose, skatiname būti geriausiais (klasėje, sporte, olimpiadoje, egzaminuose ir t.t.) Ir tada stebimės, kad vis daugiau žmonių yra nelaimingi, kad nebemoka būti visuomenės dalimi, kad aplinkui yra daug pykčio, pavydo.


Bet įdomioji knygos dalis yra žaidimai! Ir ne bet kokie, o skatinantys bendradarbiavimą, draugystę, vienybę. Tai taip įdomu skaityti ir prisiminti žaidimus iš savo vaikystės, ir dar atrasti naujų. Ir - būtinai juos išbandyti kartu su vaikais! Visi žaidimai knygoje suskirstyti į tris dalis: vienijantys ir telkiantys žaidimai, žaidimai-diskusijos, žaidimai idėjoms perteikti. Lengvai adaptuojami, lengvai suprantami ir tikrai tikrai skatinantys tą bendrystę ir kūrybiškumą. Juk pokyčius pradedam nuo savęs-nuo šeimos :)


Knyga, kuri turėtų būti kiekvienos šeimos bibliotekoje :)


MONŲ MONAI verdiktas: UŽ!


Knygą gali įsigyti čia.

#apžvalga #geraknyga #knygosapžvalga #knyga