Kokosų vanduo. Kas čia per stebuklas? :)

Šiandien norime papasakoti tau apie kokosų vandenį. Paskutiniu metu apie jį sklando daug visokiausių kalbų – kokosų vanduo giriamas, išaukštinamos jo savybės, jis tampa net gi savotiška panacėja. O mes taip moniškai norime išsiaiškinti – kaip viskas yra iš tiesų :)

Tai gi, visų pirma pastebėjome, kad dažnai pasitaiko, jog kokosų vanduo sulyginamas su kokosų pienu. TIKRAI NE! Tai yra du absoliučiai skirtingi produktai:

  • Savo išvaizda ir tekstūra – kokosų vanduo yra skaidrus švelniai rožinis skystis. Tuo tarpu kokosų pienas yra baltas grietinėlės konsistencijos.

  • Savo gavimo būdu – kokosų vanduo tai tas skystis, esantis kokoso viduje. Tuo tarpu kokosų pienas tai mišinys (tarkuotas kokosas sumaišytas su kokosų vandeniu).

Iš esmės ir dar vienas nesusikalbėjimas kyla iš pavadinimo – kokosų vanduo. Tai nėra vanduo – tai sultys (kaip ir minėjome, tai skystis iš vidaus). Tai gi, ir lyginant savybes, reikėtų kokosų vandenį lyginti ne su paprastu vandeniu, o su sultimis. Tai gi, kuo skiriasi kokosų vanduo ir sultys?

  • Kokosų vanduo ir dauguma sulčių turi panašų kiekį angliavandenių.

  • Kokosų vanduo turi mažiau kalorijų nei dauguma sulčių.

  • Kokosų vanduo turi daugiau kalio, natrio, magnio ir kalcio nei dauguma sulčių.

Dėl to, kad kokosų vanduo turi daug kalio (600mg/240gr), daugiau natrio (252mg/240gr), kalcio (57,6mg/240gr) jis yra naudojamas sportuojančių žmonių, vietoj įprastinių sportinių gėrimų. Tačiau radome nuomonių, kad kokosų vanduo netinka kaip pakaitalas sporto gėrimams – ypač jei tavo treniruotės yra intensyvios, tu sportuoji ilgiau nei valandą ir daug išprakaituoji. Kodėl? Nes kokosų vanduo turi palyginti nedaug angliavandenių ir baltymų, o būtent jų reikia tavo raumenims.

Dėl to, kad kokosų vanduo turi nedaug kalorijų, ir turi mikroelementų, jis dažnai mėgstamas kaip kasdieninis vandens pakaitalas. Tačiau mes ir čia turime tave sustabdyti – tikrai tikrai nereikia vandeniui ieškoti pakaitalų. Visų pirma dėl to, jog vanduo pats savaime yra didžiausias gėris mūsų organizmui. Visų antra dėl to, jog kaip ir minėjome anksčiau kokosų vanduo realiai turėtų būti vertinamas kaip sultys. Ir dar vienas papildomas argumentas – stiklinė kokosų vandens turi 45-60 kalorijų. Tai gi, jei išgersi 8 stiklines per dieną (taip tiesiog vietoj vandens) – per dieną vien tik su šiuo gėrimu gausi 360-480 kalorijų. Ir viskas gerai, jei tavo gyvenimo tempas yra pakankamai aktyvus – tačiau taip atvirai – kiek iš mūsų gyvena pakankamai aktyviai? Ar tikrai suvaikštai bent tuos rekomenduojamus 10000 žingsnių?

Tai gi, skelbiame monišką verdiktą – kokosų vanduo turi daug kalio, dėl to tikrai yra pranašesnis prieš sultis, vandenį ir kitus gėrimus. Ir jei renkiesi tarp coca-colos ir kokosų vandens – nedvejok ir griebk TIK kokosų vandenį!

Ir kai renkiesi tarp kavos/arbatos/sulčių prisimink, kad dar yra ir kokosų vanduo – tiesiog, kaip alternatyva.

Tačiau paprasto geriamo vandens TAU būtinai reikia – tad jį ir gerk, ir gerk jo pakankamą kiekį! :)

#kokosųvanduo #kalis #natris #kalorijos #sultys #vanduo #sportogerimas