Lietuvos gimtadienis! Idėjos-renginiai Kaune. Subalansuota vaikams

Apie meilę Lietuvai mes galime kalbėti iki mėnulio ir atgal. Ir norime kalbėti! Ir kartais tikrai nuoširdžiai nesuprantame, kaip galima jos nemylėti, kaip galima nesididžiuoti. Bet vis tiek labiausiai tikime ne kalbomis. O darbais. Ir dar tokiais darbais, kurie įkvepia kitus ir tampa pavyzdžiu.


Tad, suvokdamos realybę ir tai, kad na nepakeisime visų žmonių nuomonės, ir tikrai nepriversime nieko mylėti, stengiamės ten kur galime - visų pirma, savo šeimose. Ir su vaikais apie Lietuvą kalbame nuo mažų dienų, ir valstybines šventes tikrai švenčiame - ne tik kalbame apie jų prasmę, bet būtinai stengiamės sudalyvauti renginiuose.

Tai gi, šįkart kelios idėjos, kaip galima atšvęsti Lietuvos šimtmetį (ir kitas mūsų valstybės šventes) kartu su vaikais. Nuo pat mažų dienų :)

Ir mūsų tradicijos pasidalina į dvi dalis - namuose ir viešuose renginiuose.


Idėjos šventei namuose:

  • Teminiai patiekalai - bandom suvalgyti kuo daugiau lietuviškos trispalvės. Patikėk - vaikams džiaugsmas neišpasakytas! O ir diena iškart kitokia - su spalvotais blynais, trispalviais sumuštiniais, trispalve puošta koše. Pietums spalvota bulvių košė? O gal lietiniai su trispalviais įdarais? O gal trispalvis garnyras? Padažas? O jau desertai - nuo tradicinės trispalvės želė iki spalvotų keksiukų ar trispalvės vaisių lėkštės.

  • Mokomieji žaidimai. Nuo tradicinių, kur mokomės trispalvės spalvas/ieškom kuo daugiau spalvų/bandom sudėlioti kuo daugiau nestandartinių trispalvių. Iki rimtų istorinių su diskusijomis - skaitome istorijos knygas, ieškome youtub'ėje filmų, googliname apie Lietuvos istorines (ir ne tik) asmenybes. Ir daug daug diskutuojame :) Beje, apie šimtmečio žmones - labai gražią iniciatyvą rasi čia: Šimtmečio žmonės.

  • Šokiai pokiai. Ne bet kokie, bet klausant dainų apie Lietuvą. Ir net nebūtinai šokiai, bet dainos apie Lietuvą yra kažkas tokio - gali būti kaip muzikinis fonas, o gali būti su visais judesiais. Nes muzika kuria nuotaiką!

  • Menai. Ir čia jau kiek fantazija leidžia (ir pagal vaikų amžių, žinoma). Lipdom vėliavas, konstruojam iš lego, piešiam, spalvinam. Kuriam pilis su riteriais, atkuriam mūšius. Ir dar daug daug visko :)

Idėjos šventei mieste:

  • Pagrindiniai miesto renginiai yra skelbiami internetinėje svetainėje, tad visų pirma ten ir ieškome. Tarkim rytojaus renginius rasi čia: Renginiai Kaune.

  • Mes visuomet aplankome bent vieną muziejų. Kol kas dažniausiai užsukame į Vytauto Didžiojo karo muziejų - berniukams ten tikrai nerealiai patinka! Ne visada apeiname visas sales, nes viskas labai priklauso nuo tos dienos susikaupimo, nuo nuotaikos, ir nuo to, kas jiems būtent tuo metu būna aktualu ir įdomu. Bet visada randame kažką tokio, kas priverčia ilgėliau stabtelėti :) O ir istorija čia tikrai gyva.

  • Tada įvairūs koncertai - vaikus jie pakeri. Na ne, ne visas koncertas nuo pačios pradžios iki pabaigos. Bet bent 10 minučių, kartais ir ilgiau (su amžium - žymiai ilgiau). Bet mums muzika yra neatsiejama bet kokios šventės dalis, tad ir čia kuriame sau nuotaiką, kuriame emociją ir toj minioj, skambant žodžiams apie Lietuvą, kartais vos gali sulaikyti emocijas :)

  • Iniciatyvos. Jų būna daug ir įvairių. Ir net jei negali išeiti iš namų - vis tiek gali susirasti kažką sau. Tarkim šiemet portalas delfi.lt kviečia visus žmones apkabinti Lietuvą - prisijunk! Nerandi jokios dominančios iniciatyvos? Kurk savo! Gal tik savo šeimos rate, gal kaimynų bendruomenėje, o gal visiems miestiečiams ir šalies gyventojams!

O kaip tu ruošiesi švęsti Lietuvos gimtadienį? Kokios tradicijos tavo namuose? Pasidalink!


#mylimLietuvą #idejos #vaikuzaidimai #vaikamsdžiaugsmas #meile #laimė #prasmingai #pasidarykpats

Related Posts

See All