Mąstymo klaidos

Manom, kad esi su jomis susipažinus, gal net gerai išmanai, bet ir mes jas žinom, ir vis tiek kartojam - tad šįkart keletas mąstymo klaidų pavyzdžių, kad tiesiog sau priminti, jog YRA tokios klaidos, kad jas DAROM, kad reikia nuolat mokytis jas VYTI LAUK.


Vardinam:


-Mes ieškome SAVO TIESOS. Na žinot - jei galvoji, kad tavo bendradarbis tinginys tai tik ir lauksi kada jį užtiksi sėdintį facebook'e, jei galvoji, kad neverta važiuoti į kelionę, nes vaikui bus per sunku ir greit atsibos tai tik ir lauksi pirmo jo zirstelėjimo, jei galvoji, kad tavęs nevertina darbe, tik ir lauksi kada tavo kolegei pakels atlyginimą, o ne tau ar elementariausiai pirmiau ir lyg džiaugsmingiau vadovas pasisveikins su tavo kolege, o tau tik pasakys labas - ar tai ne įrodymas, kad tu esi teisi??? Juk VISI tą matė. Tad visada turi turėti omeny, kad žiūri per savo prizmę, išgyveni per savo prizmę ir kiekvienoj sudėtingesnėje situacijoj verta įvertinti visas puses, visų veiksmus tikrai kritiškai IR logiškai.


-VISKAS arba NIEKO. Tu arba esi nuostabi darbuotoja, arba nevykėlė. Arba nuostabi mama, arba ragana. Arba gražuolė, arba baidyklė. Arba tau fantastiškai pavyko projektas, arba tu susi*ikai. Viskas tik juoda arba balta, kai gyvenimas pilnas tų 50 pilkų atspalvių ir tikrai ne viskas yra tik 0 arba 100 - dar yra 99 balai tarpe ar ne?:)


-IŠFILTRUOJAME GERĄ INFORMACIJĄ. Atsikėlei - rytas geras, viską spėjai, darbe daug nuveikei, papietavai su drauge, smagiai, vėl daug nuveikei, vakare žinai, jog susitinki su šeima, laukia šilta vakarienė, bet į darbo galą pamatei, jog padarei klaidą tarkim kažkokiam užsakyme ir ne tą užsakei klientui....viskas - 100 gerų dalykų nutikusių ar nutiksiančių tą dieną kažkur dingsta, jų nebėra, diena iškart momentaliai tampa bloga, tu tampi nevykėle, visos mintys tik apie TĄ KLAIDĄ. O kur dingo visa geroji informacija?? Šitą klaidą naikinti mums labai padeda vakare išsivardinti gerus tą dieną nutikusius dalykus, išfiltruojant bloguosius ;) o ne atvirkščiai.


-PESIMISTINIAI SPĖJIMAI - oi čia labai dažna ypač moterų problema - jaudintis. Jaudintis, kad kažkas nutiks, kad vaikas susirgs, kad vyras kažko nepadarys ar blogai padarys, kad kažko nespėsi, kad blogai iškeps šventinis kalakutas ir t.t. Ir kai taip NEnutinka, kažkaip ramia galva per daug nemąstydamos tiesiog gyvenam toliau - nesusimąstom, kad blemba 5475-tą kartą per 5 metus aš buvau neteisi ir be reikalo jaudinausi. Ne. Mes tiesiog pasidžiaugiam ir sekančią dieną vėl...jaudinamės - šįkart tikrai nesigaus.


-EKSTRASENSĖS. Na ar ne visos mes ekstrasensės, a? Visos mes žinom, kad ta šitaip pasielgė, nes manęs nemėgsta, o tas taip padarė, nes tyčia norėjo pakenkti, vyras taip pasakė, nes tikrai blėsta meilė ir t.t. ir pan. - na ar ne taip? Tiesiog toks vaizdas, kad visos savo ridikiuliuose po krištolo rutulį nešiojamės ar bent kavos tirščius periodiškai 10kart per dieną pratikrinam, taip jau viską žinom kas ką mano, galvoja, kodėl ką daro.
-PERDĖTAI APIBENDRINAM - vakarėlyje neišėjo susirast naujų draugų - aš esu nekomunikabili, pr savaitę neradau naujų klientų - pardavimai ne man, po mėnesio sporto presas ne 6 kaladėlių - mano kūno sudėtis ir hormonai sunkiai pasiduoda sportui, pirmą treniruotę nepermušei kamuoliuko ne į out'ą teniso aikštelėje - aš negabi tenisui. Puikiausias to pavyzdys - jei mažas vaikas taip elgtųsi? Niekas iš mūsų nemokėtų vaikščiot, valgyt ir toliau kakotume į sauskelnes.


-IDEALIZUOJAM - jau apie tai mūsų kalbėta, dažniausiai žurnaluose, facebook'e, instagram'e ar kad ir netolimoje aplinkoje išsirenkamas 'idealus' žmogus ir pastoviai lyginam save su juo/ja. Oho kaip ji gražiai atrodo ryte, o aš tai ne, oho, ji savaitgalį kepa pyragus ir sausainius su vaikais, o aš tai ne, oho koks jos užpakalis, o mano tai duonos kepalas, oho kaip jai tinka įliemenuotos suknelės, o aš tai nebent bulvių maišams demonstruoti.. SAVĘS NUVERTINIMAS irgi labai sunki problema.


-SUASMENINIMAS - kažkas kažką padaro būtent dėl tavęs. Kurjeris nemandagiai kalbėjo, nes jam atrodo, kad esi tik namų šeimininkė ir neverta su tavim kalbėt pagarbiai. Vyras neužstatė skalbimo, nes galvoja, kad pati tą turi padaryti. Direktorius padalino darbus ir vienas nemalonesnių atiteko tau - tikriausiai direktorius norėjo tave apkrauti nemalonu darbu ir darbų skirstymą nuo to ir pradėjo. Žodžiu, visas pasaulis sukasi apie tave, visi savo veiksmus koordinuoja pagal tave ir išvis esi pasaulio bamba, tik kažkaip neigiamus kitų veiksmus traukianti bamba :))


Ir tų klaidų yra dar n+k. Tik ir vėl kartosim - kaip ir meilė santuokoje, taip ir laimė gyvenime reikalauja darbo. Nori būti laiminga? Dirbk su savim - svarbu ne tik sveika mityba, sportas, bet ir sveikos mintys:)#klaidos #pokyčiai #būkramus #laimė #tobulek #keiskis #atraskharmonija #gerabendrauti

Related Posts

See All