Moteriškai jaukus interviu su "Manilla" įkūrėja Rūta

Grožio mėnuo, tad interviu apie grožį, moteriškumą, kasdieninius grožio ritualus - tiesiog neišvengiamas! Tik mes esam tokios, na tarkim organiškos :) Mėgstam, kai dalykai ateina savaime. Taip buvo ir su interviu - ir nors apie "Manilla" buvome girdėję ir anksčiau, tačiau šįkart tiesiog netikėtai pamatėme "Manilla" vardą, prisiminėme, ir supratome - taip, turim būtinai pakalbinti Rūtą! Tačiau tačiau, viskas ne taip paprasta:) Pasirodo, šį mėnesį Rūtos vestuvės (jos jau įvyko! Didžiausi ir šilčiausi sveikinimai!), tad ir taip įtemptas Rūtos grafikas yra dar pilnesnis (jei tai įmanoma). Tad interviu vyko telefonu - Rūta kelyje į Klaipėdą, o mes Kaune :) Beje, viskas vyko tikrai saugiai - Rūta naudojo laisvų rankų įrangą. Ir kad tu žinotum, koks nerealus tas pokalbis buvo! Žinok, atskleisim mažą paslaptį -mes nesame itin didelės interviu telefonu gerbėjos, mėgstame gyvus pokalbius (bet čia, kaip jau supratai, kitaip nesigavo..), tačiau šis pokalbis buvo toks toks, na lyg kalbėtumeisi su drauge - paprastas, su daug juoko, jaukiai moteriškas, paprastas ir tuo pačiu toookias temas aptarėme! Kad dabar laukiame nesulaukiame, kada galėsime aplankyti Rūtą! O tikrai aplankysime, nes jau turime kvietimą! Tad galime drąsiai sakyti, kad čia tik pradžia-ir laukite tęsinio :)

5 faktai apie Rūtą.

Esu gydytoja-rezidentė.

Mano didžiausias hobis ir aistra yra vandenlentės ir kaitavimas.

Kai man buvo 15 metų buvau Lietuvos irklavimo čempionė.

Poryt mano vestuvės.

Penkias vasaras dirbau užsienyje žemės ūkio fermoje.


Koks būna tavo įprastas rytas?

Atsikeliu. Mėgstu keltis anksti, apie 6.30 natūraliai prabundu. Tada arba einu į jogą arba padarau keletą jogos pratimų namie. Tada skiriu kokį pusvalandį tokiai savišvietai - paskaitau kokią įdomią knygą, pasižiūriu savo gyvenimo planus, pamedituoju. Ir tada sėdu prie kompiuterio (jau būna apie 8 val. ryto), geriu skanią kavą ir planuojuosi dienos darbus.


Kaip ten su tuo natūraliu kėlimusi? Iš kur jis atsiradęs?

Kadangi aš mediciną mokiausi ir dirbau 8 metus, ir mums ligoninėje reikėdavo būti nuo 7 val. ryto, tai aš esu įpratusi keltis ir dar anksčiau - paprastai 5 val. ryto keldavausi :) Tai 6.30 man jau yra prabanga.


O kaip tada atrodo tavo diena?

Mano diena iš tikro labai priklauso nuo to, kur aš esu. Nes, tiesą pasakius, gyvenu tarp dviejų miestų - Vilniaus ir Palangos.

Vilniuje vyksta verslas, tai pusę savaitės būnu čia, ir būna daug įvairių verslo susitikimų, būna darbų aptarimai su komanda, būna nemažai kosmetikos gamybos, net vakarai būna skirti pavyzdžiui naujų formulių kūrimui (tiek teorinių, tiek praktiškai jau laboratorijoje). Visą laiką randu laiko pasportuoti - kas antrą dieną visada nueinu arba į treniruotę arba į jogą - tas yra privaloma :) Tai apibendrinant - iš ryto išeinu, pasidarau maisto dėžučių, ir grįžtu jau tik vakare. Tikrai būna labai dinamiška.

O Palanga - mano būsimas vyras yra palangiškis, ir kada aš būnu Palangoje, tai darau kūrybinius darbus - rašau blog'us, redaguoju įvairius tekstus, susirašinėju dėl įvairių užsakymų, naujų produktų ir ingredientų paieškų, darau visokius internetinius darbus.


O kaip būsimas vyras į tai, kad tu gyveni tarp Vilniaus ir Palangos?

Jis yra architektas, ir jis irgi daug dirba prie kompiuterio, tad mes visur kartu keliaujame :)


Kokių pagrindinių mitybos principų laikaisi?

Iš tikro laikausi kelių mitybos principų dėl kelių priežasčių. Visų pirma, mes esame tai, ką mes valgome. Ir tas labai jaučiasi. O kitas dalykas-aš esu linkusi į apvalias formas, dėl to man tikrai reikia žiūrėti, ką dedu į burną. Tai gi, jau apie metus laiko nevalgau mėsos, kažkaip labai natūraliai atsisakiau - tiesiog man jos nesinorėjo ir tiek. Ir sakyčiau man tai atnešė daug teigiamų pokyčių - atsirado labai daug energijos. Aišku, mėsos nevalgymą kompensuoju kitais produktais. Gaminuosi pagrinde namie, nes kavinių maistas skanus, bet tu niekad nežinai, kas ten sudėta, todėl prioritetą teikiu naminiam maistui. Ir dar man labai patinka gaminti :). Tai va - pagrinde kiek įmanoma daugiau augalinės neapdorotos mitybos ir daug skysčių.


Ar turi ypatingų grožio ritualų?

Kadangi, kai sukuriu kažką naujo, reikia iš pradžių išbandyti ant savęs, ir tik tada galima duoti išbandyti draugėms. Tai dažnai man tenka pačiai eksperimentuoti su kaukėmis, šveitikliais, serumais, plaukų šampūnais.. Iš tikro, jei atvirai, tai sukurti gerą formulę užtrunka daug laiko, ir reikia daug eksperimentų, todėl daug nukeliauja į šiukšlių dėžę, kaip nepakankamai veiksminga.. Tai tokie tie mano ritualai ir yra - tai, ką aš kuriu, aš turiu ant savęs bandyti :) Ir gaunasi, kad tikrai mažiausiai kartą per savaitę aš užsitepu ir kaukę, ir šveitiklį. Pakankamai dažnai, gal net per dažnai - bet aplinkybės tokios (juokiasi) :)


O kaip tomis įtemptomis dienomis, ypač būdama Vilniuje, randi laiko sau?

Tiesiog tas dienos ritmas yra taip suskirstytas, kad aš privalau rasti to laiko sau. Nes, kaip jau minėjau, tai yra mano darbo dalis, visų pirma. O kitas dalykas, aš du metus labai sunkiai dirbau ligoninėje prieš pradėdama verslą, ir tikrai buvau nuėjusi į tokį kraštutinumą, kai visiškai sau, net miegui laiko neskirdavau. Aš realiai net miego sąskaita dirbdavau. Ir tada aš labai perdegiau - man sušlubavo ir sveikata, ir emocijos, ir šiaip toks moralinis dugnas tarsi pasiektas buvo jau. Ir aš supratau, kad norint išlikti sveiko proto, tu PRIVALAI tiesiog išmokti atsipalaiduoti, surasti savo būdą kaip tą padaryti, ir skirti laiko sau. Tai yra privaloma, nesvarbu mano dienos darbai. Net jeigu ir kažkas nepadaryta, ateina tam tikra valanda, kai aš padedu kompiuterį, telefoną į šalį ir skiriu laiką tik tai sau. Tai yra privaloma, norint būti sveiku ir energingu! :)


Ir mums labai patinka tavo ankstyvi rytai - su joga, su knyga - laikas sau ir su savimi.

Taip! Pirmoji ryto valanda nulemia visos dienos produktyvumą. Čia yra mano taisyklė Nr. 1, kurios dėka pavyksta tiek daug padaryti :) Iš tikro, man labai patiko knyga "Mano nuostabus rytas", kur autorius būtent ir pasakoja apie pirmos valandos svarbą ir kad dėka jos padidėja produktyvumas.


Ir kadangi Rūta tu esi "Manilla" įkūrėja, tai kuo "Manilla" skiriasi nuo kitų lietuviškų kosmetikos gamintojų?

Mhm.. Keblus klausimas :) Bet po truputį mes ("Manilla" komanda) jau randame į jį atsakymą. Kadangi pradėjome sąlyginai neseniai, prieš pusę metų, iš pradžių mes tikrai nežinojome, kuo mes esame ypatingi, nes ir kiti natūralią kosmetiką gaminantys - jų ir puikios formules, ir puikūs gaminiai. Tačiau dabar, eigoje, aš suprantu vieną dalyką - kadangi aš šios srities specialistė, nes turėjau daug mokslo su tuo susijusio, tai tiesiog mes kuriame profesionalią kosmetiką. Tai nebėra buitinio lygmens kosmetika, mes naudojame daug biotechnologinių produktų, kurie yra natūralūs (natūralios žaliavos, tiesiog susintetintos laboratorijoje). "Manilla" kosmetika skirta ne tik paprastai kasdieninei odos priežiūrai, bet ir problemų sprendimui. Ir tai yra sertifikuoti dalykai. Tai būtų pagrindinis toks objektyvus skirtumas.

O visų antra, mes turime pakankamai kilnų tikslą - tai nėra verslas, mes viską darome ne dėl to, kad užsidirbti pinigų. Mes darome viską darome dėl idėjos, ir tikime, kad Lietuva privalo turėti tokį kosmetikos ženklą, kokį turi kad ir pavyzdžiui mūsų kaimynai latviai - jie turi "Madara" kosmetiką, kuri yra žymi ir pripažinta visoje Europoje, ekonomiką skatinanti ir darbo vietas kurianti įmonė.


O koks yra tau pačiai mėgstamiausias "Manilla" produktas, ir kodėl?

Čia jau lengva atsakyti - tai yra mūsų prekė Nr.1 - haliurono rūgšties serumas. Ir taip yra tikrai ne veltui, nes tai yra nepaprastai veiksmingas produktas. Jis tikrai daro stebuklus - po jo jau turbūt seka tik medicininės intervencijos. Tai yra labai giliai drėkinantis, mažinantis raukšleles, oda tikrai tampa skaisti, lygi. Jis vienareikšmiškai yra labai svarbus naudoti (kas nori turėti gražią ir lygią odą). Tai va :)


O kaip gimsta naujas produktas?

Čia yra turbūt sunkiausia viso verslo dalis. Todėl, kad čia ne tik reikia žinių, ne tik fizinio pasiryžimo, bet ir įkvėpimo. Todėl kad kosmetikos kūrimas yra absoliutus menas - reikia susikaupti, negali to padaryti per prievartą, negali to daryti bet kada. Tas momentas turi ateiti. Kai tu jauti, kad jau dabar gali :) Ir tada jau sėdi ir darai. Viskas prasideda nuo formulės - nuo to, kad ilgai skaitai, domiesi, kuri tą teorinę formulę, o tada sėdi jau prie praktikos. Ir dažnai ta praktika būna labai apgaulinga, todėl, kad kažkas 'iškrenta į nuosėdas', kažkas nesusiemulsifikuoja, kažkur temperatūra netinka, kažkur H'as netinka... Krūva biocheminių niuansų, ir tada sėdi, koreguoji - kažką atimi, kažką įdedi. Ir kai sukuri jau tą produktą, tada išbandai su savimi, su draugėm - viskas kaip ir neblogai, efektas yra :) Tada neši jau patvirtinimui ekspertams - į specialias laboratorijas, kad jie pasižiūrėtų suderinamumą, stabilumą, atliktų kitus tyrimus. Tai ten irgi atskira istorija-kažkas netinka. Tada vėl grįžti, keiti tą formulę. Kaip pasaka be galo :) Tai vieną produktą sukurti reikia mažiausiai pusės metų.


Bet juk čia yra daug! Mažiausiai pusė metų.

Taip, iš tiesų daug. Ir kartais žmonės galbūt stebisi, ypač dėl kainų. Kodėl vieno ar kito produkto kaina yra didesnė.Bet juk tas ilgas kelias, kurio jie nemato, ir yra tai, kas sudaro tą kainą. Plius dar reikalingos specifinės žinios.


O kokie yra "Manilla" populiariausi produktai?

Nr. 1 - haliurono rūgšties serumas, nr.2 veido kremas "Kavos draugas", dar šveitiklis, veido kaukė ir paakių kremas labai populiarūs.


O ar planuojate sukurti atskirą liniją plaukams?

Taip, dabar kur pasakojau apie produkto kūrybinį procesą, tai šiuo metu būtent tai ir vyksta su plaukų produktais. Esame jau viduryje to proceso, šampūnų kūrybinio proceso viduryje. Formulės jau yra sukurtos, dabar aš eksperimentuoju su konsistencijomis, su paskirtimi - kadangi reikės šampūno ir sausiems plaukams, ir riebiems, ir normaliems. Tai dabar dėliojame skirtumus tarp šių trijų, Ir visai neužilgo nešime ištyrimui į laboratorijas. Bet šampūnai gavosi tikrai puikios sudėties, aš net pati stebiuosi (juokiasi) :)))) Kokia gera jų sudėtis - nepaprastai švelni sudėtis, bet labai veiksmingi, be jokių kenksmingų priedų. Tai, ko seniai reikėjo lietuviams :) Aš jau laukiu šampūnų tada! Labai gerai :) Nes rudenį planuoja su šampūnais eiti į didžiuosius prekybos centrus, ir bus didelė prekyba. O juk dabar dar "Manilla" produkcijos galima įsigyti tik internetu? Taip, tik internetu ir dar esame keliuose butikuose. Bet taip yra dėl to, kad gaminių galiojimo laikas buvo labai trumpas. Todėl, kad naudojome tam tikrus konservantus,. Dabar šiek tiek keičiame formules ir naudosime kitus labai gerus konservantus, kurie praktiškai net nesiskaito kaip konservantai (čia toks naujausias biotechnologijos išradimas), bet va su jais produktas galios ilgiau, ir dėl to bus galima prekiauti ir parduotuvėse.


O kaip tada įsivaizduoji "Manilla" po 10 metų?

Įdomumas visas tame, kad mes esame užsibrėžę 5 metų planus, ir po tų penkių metų praktiškai bus viskas padaryta, ką norime padaryti - planuojame per 3 metus Lietuvoje įsitvirtinti, o per 5 metus jau ir Europoje. Tai jei 10 metų - tai turbūt ir Amerika, ir Aziją dar įtraukčiau. Dar aš svajoju atidaryti kosmetologinės medicinos centrus, kur procedūros būtų atliekamos būtent su natūralia profesionalia kosmetika. Plius sieti viską su sportu, su sveika mityba, su sąmoningu požiūriu į gyvenimą. Toks būtų holistinis centras :)


Ar būna, kad ima ir atsibosta visa veikla tau?

Tiesą pasakius, būna :) Gal ne tai, kad atsibosta, bet tiesiog momentais stinga motyvacijos. Yra kai kurie darbai, kurie tikrai yra labai nenoriai besidirbantys - man tai yra popierizmas, visa ingredientų dokumentacija - tai yra begalė biurokratijos, o padaryti tą galiu tik aš viena iš mūsų visos komandos (nes jie specializuojasi kituose dalykuose). Ir aš tada neturiu kur dėtis, vis tiek reikia tą padaryti, ir darau. Bet kartais tikrai stinga motyvacijos -tada pradedu ir nukėlinėti. Bet tokiu atveju padeda ir atostogos - tikrai žinau, kad nereikia visą laiką dirbti, reikia susirasti laiko ir sau, ir mylimiems žmonėms, ir atostogoms. Ir jei matau, kad jau galva dega nuo darbų ir nuo visko, tiesiog paimu ir kelioms dienoms atsitraukiu nuo visko - ar į pajūrį išvažiuoju, ar į svečią šalį trumpam nuskrendam - ir po kelių dienų grįžti atsipalaidavęs, gerai nusiteikęs, ir tada jau tie darbai pasidaro.


Ar sunku būti moterimi versle?

Labai geras klausimas. Aš visą gyvenimą labai daug domėjausi moters role pasaulyje, ir dabar dar perskaičiau knygą "Būkime priekyje". Ta knyga yra tikrai apie tai, su kokiais iššūkiais susiduria moteris, kaip autorė derino karjerą su šeima. Jei tu nori - tu gali. Yra aišku tas požiūris iš vyrų pusės. Bet yra du momentai - tai vienas dalykas, aš turiu kolegą Vytautą, kuris yra praktiškai lygiavertis man, ir mes visus įmonės reikalus tvarkome kartu - einame į susitikimus ir panašiai. O kitas momentas-kosmetika yra moteriškas verslas, ir aplinkoje yra daug moterų. Tai, kadtai yra kosmetika, tas verslas kalba už save-tai yra moteriška sritis, todėl visi klausimai būna iš moteriškosios pusės. Bet viskas gerai. Aš esu tokia energinga, ir tas mano energingumas priduoda tokio vyriškumo gal. Bet aš tikrai nejaučiu diskriminacijos. Gal dar ir dėl to, kad mes pagrinde dirbame su jaunais žmonėmis, o jie neturi to nusistatymo, kad versle tik vyrai.


Kas tau yra laimė?

Laimė.. :) aš pati ganėtinai neseniai tik suradau atsakymą į šitą klausimą. Laimė tai yra savirealizacija, potencialo atradimas ir kryptingas išnaudojimas ti potencialo. Tu turi gyventi taip, daryti tai, kas tave 'veža', tai, ką tu darytum negaudamas jokio atlyginimo. Ir yra toks fainas žodis - kongruentus. Turi būti kongruentus pats su savimi - tai reiškia, kad toks, koks esi viduje, toks turi būti ir išorėje, ir atvirkščiai. Visiškai jokio melo, jokio apsimetinėjimo - tik nuoširdumas ir paprastumas. Ir va tai yra laimė, nes kai tu darai, tai kas tau patinka, kai spinduliuoji gera energija, ir kai būni kongruentus su savimi -tada dalykai vyksta gerai. Nes kai tu sau meluoji, kai nepatinka kas yra primesta iš šalies, ar dirbi darbą tik dėl pinigų, nors jo nemėgsti-tada atsiranda įvairių trikdžių, problemų, dalykai tarsi stringa.


Kokia tavo gyvenimo prasmė?

Būti laimingai. Tiesiog. Nugyventi laimingą gyvenimą, kad prieš mirtį galėčiau pasakyti - buvau geriausia savo versija, padariau viską, ką norėjau, aplink mane žmonės buvo laimingi. Ir tada galiu ramiai išeiti.


Kas tau yra grožis?

Grožis tai vėl yra dvilypė sąvoka. Nes žmogus gražus gali būti tik tada, kada jis viduje yra gražus. Kada viduje yra švaru, tikra, kada tu esi kongruentus su savimi - nėra jokio melo, apgaudinėjimo. Tada spinduliuoji tik gerą energiją. Aš labai tikiu šitais dalykais, tuo vadinamu "vibe'u". Mano toks savotiškas tikėjimas net tai yra. Nes neverbalinė kalba sudaro 70-80 proc. viso mūsų bendravimo, kad ir kaip žmonės linkę klaidingai mąstyti, kad mes kalbame žodžiais. Tavo akys, tavo judesiai, tavo kūnas, kaip tu eini, kaip tu kalbiesi, tavo tonas-šitų dalykų neįmanoma sumeluoti ar suvaidinti. Tas nekongruentumas iškart matosi. Žmogus lyg laimingas, šneka, šypsosi-bet jauti, kad kažkas negerai. Tai greičiausiai jis viduje turi problemų, jis tada nėra kongruentus. Tai grožis būtent ir yra, kai tavo vidus sutampa su tavo išore, su tuo, kaip tu kalbi, ir tada automatiškai kiti jaučia tą gerą energiją ir tu tampi gražus žmogus. Išvaizda tada jau nebeturi įtakos.

#interviu #manilla #grožis #motyvacija #moteriškumas