Naminė plaukų kaukė

Savaitgalis puiki proga ne tik atsipalaiduoti ir pailsėti nuo darbų, bet ir palepinti save :) O kad jau mėnuo skirtas grožio temai - tai lepinimas labai į temą. Nors šiaip - lepinti ir mylėti save reikia kasdien, ne tik savaitgaliais, ne tik grožio mėnesiais, ir ne prieš svarbias šventes - KASDIEN :)

Irrr, esam atradę tokį super duper dalykėlį - plaukų kaukes. Na iš tikro, tai aliejų mišinys plaukams, kurį reikia įmasažuoti į plaukus prieš plovimą - puikiai tinka prie šio mėnesio iššūkio! Ir žiūrėk - turi dvigubą naudą - ir plaukus pamaitini, ir dar masažas :)


Tai apie viską nuo pradžių.


KO REIKĖS?

  • Augalinio aliejaus (ar kelių).

  • Eterinio aliejaus (ar kelių).

  • Indelio (geriau nedidelis, kad patogiau sumaišyt būtų).

  • Maišiklio (mes naudojame medinius pagaliukus).


Kad būtų paprasčiau, aprašome tau šiandieninį receptą:

1 šaukštas stambiųjų sviestmedžių aliejaus

1 šaukštas kanapių aliejaus

1/2 šaukšto avokadų aliejaus

10 lašiukų rozmarinų eterinio aliejaus

7 lašiukai baziliko eterinio aliejaus

6 lašiukai levandų eterinio aliejaus

4 lašiukai virgininių kadagių eterinio aliejaus


Kodėl pasirinkome tokius? Visų pirma, tokius turėjome :) Ir tada jau iš turimų aliejų rinkomės pagal jų savybes. Tam puikiai padėjo knyga "Gražūs, stiprūs ir sveiki plaukais". Joje labai aiškiai pateiktos visos aliejų savybės būtent plaukams. Na ir žiūrim ką turim:

Sviestmedžių aliejus - drėkina, tinka lūžinėjantiems plaukams, skatina augimą, stabdo slinkimą, naikina pleiskanas, sumažina žalingą saulės poveikį, apsaugo nuo saulės karščio, puikiai tinka plaukų galams.

Kanapių aliejus - maitina, lygina, priglaudžia plauko žvynelius, skatina augimą, gerina plauko struktūrą, suteikia blizgesio, lankstumo, apimties.

Avokadų aliejus - tinka sausiems ir lūžinėjantiems, dažytiems plaukams, lygina, stiprina, maitina, skatina augimą, stabdo slinkimą, suteikia blizgesio.

Rozmarino eterinis aliejus - skatina augimą, stiprina, stabdo slinkimą, veikia folikulus ir atstato jų veiklą, naikina pleiskanas, neleidžia atsirasti žiliems plaukams, veikia regeneruojančiai.

Baziliko eterinis aliejus - skatina augimą, stiprina, suteikia žvilgesio.

Levandų eterinis aliejus - skatina augimą, stiprina, stabdo slinkimą, naikina pleiskanas.

Kadagių eterinis aliejus - stiprina, stabdo plaukų slinkimą, naikina pleiskanas, suteikia žvilgesio.

Taigi, matai kokios savybės? Nerealios! Ir be jokių papildomų nereikalingų pridėtinių dalių - jokių priedų, vien tik aliejai :)


Viską dedame į indelį ir maišome apie minutę, kol masė taps vienalytė. Tada gautu aliejų mišiniu išmasažuojame plaukų šaknis, padengiame patį plauką iki pat galiukų. Ir - svarbiausia dalis! - palikome 30-60 minučių uždengę dušo kepurėlę, ar maišeliu. Galima ir rankšluostį ant viršaus užsisukti - kad visi aliejai pabūtų šiltai, susiaktyvintų, ir lengviau įsiskverbtų iki pačių giliausių plauko sluoksnių :) Po to kepurėlę nusiimame, bet aliejų mišinio neišplauname - dar paliekame bent 6-12 valandų. Galima ir ilgiau. Mes paprastai šią procedūrą darome vakare, ir tada palaikome per naktį. Šitaip galima tikėti geriausio efekto! :) Tokias kaukes rekomenduojama darytis kartą per savaitę. Rezultatus turėtum pamatyti jau po gero mėnesio.

Tiesa, išplovimas truks ilgiau nei įprastai, nenustebk. Tik labai labai rekomenduojame naudoti kuo natūralesnį šampūną, ir jo pilti po labai nedaug. Ir taip plauni tol, kol putos net ir su keliais lašiukais šampūno.


Ir tada, svarbiausias klausimas - ką galima, ką reikia maišyti? Čia mums labai padėjo Nijolės Degutienės knyga "Gražūs, stiprūs ir sveiki plaukais". Ir kaip Nijolė sako - nėra tokių aliejų, kurių nebūtų galima maišyti. Tiesiog visi aliejai turi platų savybių spektrą, ir renkiesi pagal tai, ko tau ir tavo plaukams reikia :) Ir dar - labai pritariame Nijolei, jog nereikia turėti krūvos aliejų, kad galėtum darytis tokius aliejų mišinius. Svarbu pradėti. Sumaišyk turima augalinį aliejų (kokosų, sviestmedžio, alyvuogių ar dar kokį tik turi) su turimu eteriniu aliejumi. Pradžiai užteks, o paskui pamažu pasipildysi. Nes bet kokia aliejų kaukė yra geriau nei jokia :)


Tiesa, pabrėžiame, kad maišant yra labai svarbu laikytis vienos taisyklės! Eteriniai aliejai turi sudaryti ne daugiau kaip 3-4% viso tūrio!

#plaukai #aliejai #eteriniaialiejai #eteriniaialiejaivaldo #eterinisaliejus #grožis