Omega rūgštys iš augalų

Ir vėl ne koks mąstymą keičiantis, gyvenseną apverčiantis straipnis :)) iš tiesų tokios informacijos tikrai daug internete, o jau ypač anglų kalba, bet kadangi pačios sau norėjome priminti iš kur galime gauti tų naudingų omega rūgščių (ne tik iš žuvies ar žuvų taukų papildų) tai nusprendėm pasidalinti ir su Tavimi - o gal bus naudinga ir pati nuspręsi laiks nuo laiko šliūkštelt į košę to linų sėmenų aliejaus? :))


Pradedam nuo omega 3 - šios rūgštys yra būtinos mūsų organizmui ir būtinos taip, kad kadangi mes jų nepasigaminame savo organizme, jų mes turime gauti su maistu (ar papildais). Žinoma, pats paprasčiausias ar tiksliau įprasčiausias būdas yra valgyti žuvį, tačiau ne visi tą žuvį mėgsta, ne visi randa nusipirkti geros žuvies, ne visi ją ir įperka, o kur dar bijantys sunkiųjų metalų. Ir, žinoma, veganai. Turime paminėti, kad omega 3 iš žuvies ir iš augalų skiriasi, skiriasi jos molekulė, augalų omega 3 greičiau suvirškinama ir pasisavinama, greičiau iškeliauja iš organizmo. Iš tiesų radome nemažai nuomonių, jog vis tik reikalinga gauti omega 3 tiek iš žuvies, tiek iš augalų.


Taigi grįžtam prie augalų, omega 3 galima rasti:

-chia sėklose (28 g chia sėklų turi daugiau nei 4000 mg ALA rūgšties (omega 3 rūšis));

Skanu nu saldainiai:)

-linų sėmenys (28 g linų sėmenų - 6300 mg ALA);

-kanapių sėklos (28 g kanapių sėklų turi 6000 mg ALA);

-graikiniai riešutai (28 g beveik 2500 mg ALA);

-briuselio kopūstai! pusė puodelio virtų briuselio kopūstų - 140 mg ALA;

Taip pat šaltalankis, garstyčių aliejus, pupelės, moliūgas, žalios lapinės daržovės, kalafiorai, uogos..


Omega 6 -

chia, linų sėmenys, kanapų sėklos ir graikiniai riešutai, įvairios sėklos - skaičių nevardiname, nes jie tikrai nemaži, tarkim 28 gramuose saulėgrąžų yra beveik 10.000 mg omega 6)

kokosų aliejus bei kiti augaliniai aliejai (tarkim viename šaukšte gali būti 10000 mg)

avokadas - viename puoduke net 6000 mg omega 6;


Esmė tame, kad didžiajai daugumai žmonių reikia stengtis valgyti daugiau maisto su omega 3, nes omega 6 mes ir taip prisivalgom ;) o kai perdaug omega 6, tada sunkiau įsisavinama omega 3 ir naudos dar sumažėja. Spėjama, kad dauguma žmonių valgo 4:1 santykiu omega 6 ir omega 3, t.y. 4 kartus daugiau omega 6 nei omega 3. O pats idealiausias santykis būtų 1:1.


Kaip mes supratome - kaip visada, reikia valgyti sveiką ir subalansuotą maistą, valgyti įvairų maistą, RIEBALAI yra GERAI, bet vėl gi nepersistengti - kuo riebesnė mūsų mityba, tuo daugiau omega 6 su ja gauname ir griauname balansą tarp omega 3 ir 6.


#omega #zuvutaukai #riebalai #riešutųvitaminai #kurgautienergijos #vartokimatsakingai #chia #kanapes #kokosųaliejus

Related Posts

See All