Pirkinių sąrašas. Ar tikrai man jo reikia?

Tai gi, vienas iš šio mėnesio iššūkių - visada apsiperkame tik pagal iš anksto sudarytą pirkinių sąrašą. Ir nemeluosime - mes jau tai darome :) Na, planavimas yra vienas iš mudviejų bendrų "hobių" :))) Net juokaujam, kad planuoti keliones mums būna tiek pat smagu, kiek keliauti. O su mažais vaikais+darbais+papildomomis veiklomis, na laiko lieka ne 'prūdai', ir tas pirkinių susiplanavimas yra viena iš gyvenimo 'must'. Bet žinai, kai pradėjome domėtis, tai atradome, kad pirkinių sąrašas yra daug daug daugiau nei tik laiko sutaupymas - tad dalinamės :)


Tai gi, pateikiame tau argumentus, KODĖL pirkinių sąrašas yra reikalingas, ir kodėl be jo neturėtum apsipirkinėti:

  • Ir pirmasis, jau šiek tiek mūsų aptartas - SUTAUPAI LAIKO. Tai, dėl ko ir mes neįsivaizduojame savo apsipirkimų be pirkinių sąrašų. Nes nueini į parduotuvę, ir greitai pagal sąrašą susidedi reikiamas prekes. Nesvarstai, ko čia reikėtų, ar dar likę grikių (o gal šiandien buvo paskutinis pakelis?), o gal dar reiktų to ir ano? Mes iš tikro tokį sąrašiuką jau namie daromės - vis užsirašom, ir pakeliui į parduotuvę belieka tik jį prigriebti - arba vyrui paduoti :) Beje, apsipirkimai sutaupant laiko pas mus paskutiniu metu dar patobulėjo - nes pradėjome pirkti "Barboroje" - nu tikrai nerealu!

  • Tuomet, ne mažiau svarbus ir aktualus - SUTAUPAI PINIGŲ. Kodėl? Nes ateini ir perki tai, ko tau reikia pagal pirkinių sąrašą. O ne pradedi svarstyti, ko tau čia reikėtų, ar - dar blogiau - ko gi čia norėtum. Ir su tuo 'ko gi čia norėtum' tikrai yra blogai, ypač jei į parduotuvę užsuki po darbo, kai esi lengvai išalkęs. Na tai tikrai prisiperki visko, tik ne ko iš tikro reikia. Arba prisipažinkim - kam nėra buvę taip, jog einame nusipirkti kiaušinių ir pieno, o grįžtame su pilnu krepšiu prekių (bet be pieno). Tai va, žinai ką? To nebūtų, jei eitum į parduotuvę su pirkinių sąrašu.

  • Ir pabaigai - pats pats svarbiausias - SĄMONINGAI PASIRENKI SVEIKESNIUS PRODUKTUS. Juk jei iš anksto suplanuoji dienos/kelių dienų/savaitės meniu, pagal tai susidarai pirkinių sąrašą. Ir tada atsiranda dar daug daug privalumų. Visų pirma, elgiesi sąmoningai ir ekonomiškai, nes susiperki tik tuos produktus, kurių tau reikės dienos/savaitės patiekalams. Ir kai nebelieka to impulsyvaus pirkimo, tuomet tikrai sumažėja išmetamo maisto kiekis - sutik, tai ir ekonomiška, ir sąmoninga. Visų antra, kai susidarai pirkinių sąrašą, gali sąmoningai apgalvoti, kokius produktus rinksiesi. Tarkim duona - pagal kokius kriterijus ir kaip pasirinksi sveikesnį variantą. Galų gale, tą patį laiką, kurį praleisdavai parduotuvėje svarstydama(-s), ką čia dar pasiėmus, dabar gali praleisti skaitydama produktų etiketes - tikrai daug naudingiau sužinoti, ką gi dediesi į savo krepšelį. Nes sutikime, ne visos duonos vienodos (ir tai taikoma visiems produktams). Ir tada vėl pamažu grįžtam prie pirmojo punkto - jei susiplanuoji savo dienos/savaitės meniu, ir perki tik pagal pirkinių sąrašą - na tai labai gerai tavo sveikatai (aišku, patiekalai turi būti sveikesni, ir pirkinių sąraše neturėtų būti čipsų!). Bet iš esmės - perki, ką suplanavęs, neprisiperki visokių spontaniškų nesąmonių - ir tada, kai namie spintelėse randi tik sveikus pasirinkimus. Tai juk ir gyveni (na valgai) sveikiau :)

Tai gi. Pirkinių sąrašai yra gėris :) Tik reikia priprasti juos rašytis. O šiais technologijų laikais, kai tiek visokiausių apps'ų o telefonas visada po ranka - turbūt tereikia tik pradėti :)

Planuok ir sveikatingėk!

#pirkprotingai #planuok #aržinaikąvalgai #valgyksveikiau