Rytas su mankšta. 5 dideli UŽ!


Na va, norim tave dar labiau pakrutinti. O jei tiksliau, norim kad TU pakrutėtum rytais. Ne tik aktyviai praleistum visą dieną, bet pradėtum ją irgi aktyviai. Ir žinai ką – rytinė mankšta yra ne tik labai svarbi, bet ir tuo pačiu visai paprasta. Jai nereikia ypatingo inventoriaus, specialios vietos ar aprangos, ar batų, ar dar kažko, kas atbaidytų tave. Rytinei mankštai reikia tik TAVĘS (na ir dar ryto :) ). Vadinasi, atsikeli truputį anksčiau ir... darai :) Nežinai ką ir kaip daryt? Pasižiūrėk rytinės mankštos patarimus, kuriuos sukūrėme TAU kartu su Vainiumi :)


O dabar pateikiame kelis RIMTUS argumentus, kodėl verta keltis anksčiau ir pasimankštinti:


Pastovumas ir rutina. Visiems pradedantiems pamilti sportą ir norintiems, kad sportas taptų kasdienine rutina patartina sportuoti ryte. Kodėl? Nes mokslininkai ištyrė, kad būtent sportuojant rytais yra didžiausia tikimybė jog tai taps įpročiu. Ir tam yra visai lengvi ir logiški paaiškinimai. Tiesiog ryte tu dar nebūni pavargęs nuo dienos darbų (ir dėl to nenuspręsi praleisti treniruotę), ryte dar nesi apsikrovęs 100 plius vienu reikalu, kuriuos reikia padaryti skubiai (ir dėl to irgi nebelieka laiko treniruotei). Ryte tau reikia TIK atsikelti anksčiau. Ir jei turi vaikų, tai atsikėlimas anksčiau, kol jie dar miega, yra puikus būdas ne tik pasportuoti, bet ir tiesiog ramiai pabūti su savimi. Sportuojant, aišku! :)


Pagerėja fizinis ir protinis darbas. Tiesiog rytinė mankšta veikia panašiai kaip puodelis rytinės kavos – pabudina ne tik tavo protą, bet ir tavo kūną. Tu išsijudini ir jautiesi daug žvalesnis, energingesnis, pilnas energijos. O juk būtent to ir reikia gerai dienos pradžiai!


Pagreitėja medžiagų apykaitą. Na taip taip, kiekviena treniruotė pagreitina medžiagų apykaitą tavo kūne. Bet ar žinojai, kad tavo medžiagų apykaita pagreitėja ne tik treniruotės metu (treniruotės metu ji būna didžiausia), bet ir po treniruotės. Tiesiog po treniruotės tavo medžiagų apykaita pamažu pamažu silpsta. Ir taip kokias 12 val :) Na realiai visą dieną. Ir šią naudą tu gauni tik po rytinės treniruotės :)


Labiau pasitiki savimi. Juk kalbame apie rytinę mankštą - tą, dėl kurios TU turi anksčiau keltis. O jei esi vienas iš tų žmonių, kurie tiesiog dievina ilgiau pamiegoti – tau tikrai reikės padirbėti su savimi, nugalėti ir priversti save tiesiog imti ir atsikelti. Ir jei iš vakaro tai atrodo visai įmanoma, tai ryte, suskambus žadintuvui, tikrai taip nebebus. Bet jei sugebėsi įveikti save, sugebėsi paversti tai įpročiu – tu ne tik geriau jausiesi, tu tikrai labiau pasitikėsi savimi – ir dėl to, kad atsikėlei ir tiesiog padarei. Ir dėl to, kad visas sportas tau suteikia sparnus :)


Geriau miegosi. Atrodo tokie du absoliučiai nesuderinami dalykai – anksčiau keliuosi ir sportuoju, tam kad geriau miegočiau? Kada? Gal darbe? Ot ir ne! Viskas yra absoliučiai priešingai – sportuojant mūsų kūnas išskiria įvairius hormonus (tame tarpe ir adrenaliną). Ir jei mes sportuojame vakare, tai ir tą adrenalino dozę gauname vakare. O adrenalinas tikrai nepadeda užmigti :) Tačiau jei sportuojame ryte, tai gauta adrenalino dozė mums padeda išlikti aktyviems per dieną ir vakare bus pasiruošęs užtarnautam miegui.


Ir niekas nesako, kad bus lengva. Bet tikrai bus verta :) Iš pradžių rytinei mankštai skirk bent kelias minutes (juk tiek tikrai gali, ar ne?) O tada daryk ją kasdien, kol tai taps rutina, kol be jos neįsivaizduosi savo rytų. Ir keltis nebus sunku, nes žinosi, kad keliesi dėl savęs :)


p.s. O TU ar darai rytinę mankštą? Jei darai -būtinai parašyk kokia mankšta yra tavo mėgstamiausia :)

#labasrytas #atrasksavosportą #sportorūšys #tekssportuot #sportassveikata #fizinisaktyvumas #netingim