Slenka plaukai?

Bėda ne bėda tas plaukų slinkimas: ne pasaulio pabaiga, bet kartu ir nesinori jų paleist, o ir dušas kemšasi :D toms, kurios žūtbūt nori storesnių plaukų, plaukų slinkimas apskritai sukelia stresą. Todėl šiandien ir nagrinėjam plaukų slinkimo temą - visų pirma, prisiminsim pagrindines priežastis, kodėl slenka plaukai?
- Slenka, nes slenka. Nes toks plauko amžius, nes plaukai tiesiog keičiasi ir natūralu, jog kartais jų slenka daugiau. Plaukas auga apie du-tris metus ir paskui trumpam nustoja augti, pagyvena tiesiog ant mūsų galvos ir kažkuriuo momentu iškrenta - šiuos procesus galima ir pagreitinti, ir pristabdyti.


-Vitaminų ar mineralų trūkumas (vitaminai D, B12, geležis). Pirmam punkte minėti pagreitinimai ar pristabdymai gali vykti būtent dėl vitaminų ir mineralų - arba jų pakanka ir plaukas tiesiog skatinamas augti maksimaliai, arba jų nepakanka ir plauko senėjimas pagreitinamas.


-Įvairūs gyvenimo būdo faktoriai - tokie dalykai kaip stresas, bloga mityba, dietos, "persisportavimas" gali trumpinti plauko gyvenimą.


-Hormoniniai pasikeitimai - tokie dalykai kaip nėštumas, gimdymas, menopauzė tikrai įtakoja ir mūsų plaukus. Beje įdomus dalykas apie plaukų slinkimą po gimdymo: nėštumo metu plaukai labai gerai auga (dažniausiai), visi plaukai auga paspartintai, o po gimdymo staiga visi plaukai grįžta į savo įprastas fazes, t.y. jeigu kai kurie turėjo būti ilsėjimosi fazėje - jie į ją ir grįžta ir tada atrodo baisu kaip slenka plaukai, bet iš tiesų tas slinkimas toks dirbtinis - tiesiog susikaupė per 9 nėštumo mėnesius.


-Senėjimas - įvairūs hormoniniai pokyčiai senstant įtakoja (ir daugiau paveikia vyrus) plaukų slinkimą.


-Įvairios ligos- bet šių temų neliesim.


-Tam tikri įvykiai ar gyvenimo pokyčiai - labai didelis stresas, staigūs svorio pokyčiai - tiek aukštyn, tiek žemyn, liga su aukšta temperatūra ir pan. gali sąlygoti plaukų slinkimą už 3-6 mėnesių..


Čia pagrindinės priežastys, ir sakysi - slenka tai slenka, bet ne - labai svarbu atsekti plaukų slinkimo priežastį - nes jeigu tai koks stresinis įvykis prieš pusmetį ir nuo to laiko tu tvarkingai/teisingai/sveikai gyveni, reiškia viskas susitvarkys, jeigu tai slinkimas po gimdymo - vėl gi tai laikina ir praeis, bet galbūt nerandi tokio konkretaus įvykio ar priežasties - tada galbūt tau trūksta vitaminų ar mineralų (o jei jų trūksta tai žinok, kad jie reikalingi tikrai ne vien plaukams, reiškia jų trūksta ir kitoms Tavo organizmo funkcijoms), o gal tai kokie hormoniniai sutrikimai, kurie lygiai taip pat reiškia tikrai ne vien plonesnę kasą. Iš tikrųjų visada į savo išorės pokyčius turėtum žvelgti kaip į jau "šalutinius" rezultatus: jeigu kažkas blogai su oda, plaukais, nagais ar pan. - reiškia, kad tikriausiai vis tik kažkas negerai viduje. Ir jei tavo odai elementariai trūksta vandens - nieko daug nenuveiks tas drėkinamasis kremas jei Tu teišgeri porą stiklinių vandens per dieną..#plaukai #stresas #vitaminai #sveikata