Vaikai ir uodai

ARBA vasaros draugystė, kurios galėtų ir nebūti..

Atėjus vasarai ateina (o jei tiksliau - atskrenda) ir šitie "džiaugsmai", kurie lengvai pasakius - nervina. Ypač zyzimas. Ir ypač vakarais ir naktimis.

Ir jei augini tokį vaiką, kaip Dovilės didysis Vakaris - na tai tikrai vien tik uodų zyzimas ir nepatinka iš šios draugystės. Nes nei jo uodai gelia (na kanda, bet tikrai labai labai retai). Bet va, kai namuose atsiranda tokie kaip mažasis Radvilas, tada ir pamatai, kad tos vasaros draugystės gali būti visai kitokios - jį uodai mėgsta, visi uodų įgėlimai (kartais net atrodo tik prisilietimai) smarkiai ištinsta. Iš tikro nesumeluosim, bet vasarą nebūna dienos be šios draugystės.. Ir gerai, jei tik uodai. Tačiau bent kartą per vasarą Radvilas neišvengia ir draugystės su bite/širše - skausmingos, su smarkiais tinimais (tikrai tekę net iki ligoninės važiuot...).

Tai vat, grįžtant prie temos. Vaikų draugystės su skraiduoliais yra visada aktualios. Tačiau ypač šiltuoju metų laiku ir ypač su tokiais jautresniais vaikais tai tampa būtinybe. Ir kai kalbame apie vaikus - mes esame labai labai labai UŽ natūralias priemones. Natūralias ir veiksmingas. Ir todėl labai labai džiaugiamės sulaukę knygos "Aromaterapija vaikams". Joje atradome kelis gerus receptus, kuriais skubame ir su tavimi pasidalinti.


Pirma - kaip sėkmingai atbaidyti uodus.

Nuo uodų geriausiai apsaugo, juos atbaido levandų kvapas. Užlašinkite gryno tikrųjų levandų eterinio aliejaus ant drabužių: kojinių, medžiaginių batų, apykaklių, rankovių, marškinių ar kelnių apačios. Vakare užlašinkite levandų ant skiautelės ar vatos gumulėlio ir pakiškite po pagalve arba padėkite ant naktinio stalelio.

Be to, uodus atbaido tikrųjų citrinžolių, kvapiųjų citrinžolių, citrininių korimbijų eteriniai aliejai.


Antra - ką daryti, jei vis gi nepavyko išvengti susidūrimo-įgėlimo?

Vienam įgėlimui:

Tiesiai ant įgeltos vietos užlašinkite 1 lašą gryno tikrųjų levandų eterinio aliejaus.


Daugybiniams įgėlimams sumaišykite:

-1 puodelį obuolių sidro acto (arba 2 citrinų sultis)

-10 lašų tikrųjų levandų

-5 lašus linalolio tipo čiobrelio


Mišinį įpilkite į vonia, ir prieš vaikui įlipant, gerai pamaišykite. Vėliau įgeltas vietas patepkite grynu tikrųjų levandų eteriniu aliejumi.Tai gi, o kaip tu išvengi draugystės su uodais? Gal turi kokių ypatingų ir veiksmingų priemonių?


#uodai #vasara #vaikųsveikata #aromaterapija #eteriniaialiejaivaldo