Vanduo. Ir kaip jo tiek išgerti?

Tai gi, mūsų šio mėnesio iššūkis – vanduo. Jei tiksliau – kasdien po PAKANKAMĄ KIEKĮ vandens (tikslus kiekis apsiskaičiuoja pagal tavo svorį).

Kodėl būtent vanduo? Nes mes esame sudaryti iš vandens, mūsų kūno daugiau nei du trečdalius sudaro būtent vanduo!

Ir visų antra, žmogus gali išgyventi be daugelio dalykų – be madingų batelių, be telefono, net be maisto – yra tik du dalykai, be kurių mirtume – be oro ir be vandens. :)

Ir jei oro mes gauname natūraliai – mums tikrai nereikia rūpintis, kad va, dabar įkvėpsiu du didelius gurkšnius oro, o tada jau visą likusią dieną nekvėpuosiu. Tai vandens taip negauname – na pajuntame troškulį, bet atsigerti vis vien turime patys. Ir dabar sąžiningai – kiek kartų per dieną pajuntate troškulį? Ir jei jau pajunti, kiek kartų atsigeri vandens? Taip taip, to be skonio, negazuoto :)

Tai gi, ką mes darome, kad vanduo taptų natūrali mūsų kasdienybės dalis? Laikomės kelių taisyklių, kurios pamažu tampa rutina, ir tikrai tikrai padeda vandeniui tapti geriausiu draugu :)

  • Ryte, tik atsikėlusi (-ęs), išgerk vieną stiklinę vandens (kokį mėgsti – šaltą, šiltą, su citrina). Tai padeda mūsų organizmui atsibusti ir pasiruošti dienai.

  • Kai tarp valgių norisi užkąsti – atsigerk vandens. Dažnai mes supainiojame troškulį ir alkį.

  • Pabandyk išgerti stiklinę vandens prieš valgį 30 min. Taip tavo virškinimo sistema bus pasiruošusi didžiajam darbui.

  • Visada ant darbo stalo, prie lovos, svetainėje (ir dar kur tik tau patogu) laikyk ąsočius su vandeniu. Tikrai labai padeda – kai nereikia eiti specialiai iki virtuvės, kad įsipiltum vandens, o jis čia pat – tau po ranka. Be to, jei darbe jautiesi pavargęs – pabandyk išgerti stiklinę vandens.

  • Ir žinoma, stiklinė vandens prieš miegą – tam kad užtikrintum, jog tavo organizmui per visą ilgą naktį tikrai u-teks skysčių

  • Beje, jei sportuoji, būtinai prieš tai išgerk vandens. Ir, aišku, po treniruotės

  • Jei susirgai (ar esi tarp sergančių žmonių) taip pat rekomenduojame gerti daugiau vandens – kad padėtum organizmui būti geriausios būklės – nes kai geri pakankamai vandens, virusai ir bakterijos, patekę į tavo organizmą, gražiai iš jo ir pasišalina (kai viskas šlapia, nėra prie ko prilipti ).

Nežinai, kiek vandens išgeri per dieną? Išmėgink vandens testą!

p.s. Ir jau netrukus lauk mūsų apžvalgos, kurioje aptarsime aplikacijas (tuos vadinamus apps‘us), kurios pades TAU gerti vandenį! :)

#vanduo #gertivandenįsveika #natūralisveikata #nuovargis #skanaus