Vegfest'as atkeliauja į Kauną!

Atsimeni, visai visai neseniai (bent mums taip atrodo) kalbinome Ventę Viteikaitę - "Vegfest LT" sumanytoją ir organizatorę. Ir ji mums pasakojo, kad festivalis skaičiuoja jau trečius metus, ir kad kitas Vegfest'as (jau ketvirtasis, beje) bus Kaune. Tai va, ir dabar šokiam trypiam laimės šokį, nes Ventė pažadus visada išpildo!! Vegfest'as atkeliauja į Kauną!!


Tad pradžiai, pati svarbiausia informacija:

KAS: Vegfest LT

KADA: rugsėjo 16 dieną, nuo 10.00 iki 16.00

KUR: Kaune (!!! dar kartą jėė :) ) PARK INN viešbutyje, K. Donelaičio g. 27

KIEK: įėjimas nemokamas (!)


Ir, kodėl gi verta užsukti į Vegfest'ą, ir ką čia gali rasti? Čia bus galima paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti įvairių pusfabrikačių, mėsos ir pieno pakaitalų, ekologiškų produktų, receptų knygų, virtuvės įrangos, natūralios kosmetikos, papuošalų ir aksesuarų, veganų atributikos, prekių vaikams. (Vaaaa kiek visko daug.) Ventė taip pat sako, kad bus galima paragauti įvairiausių „keistenybių“ - tokių kaip seitanas (iš kviečių pagamintas mėsos pakaitalas), tempė (suslėgtos fermentuotos sojos pupelės) ar pelėsinis riešutų sūris. Iš viso dalyvaus apie 70 įmonių (beveik pusė jų - iš Kauno) ir jos siūlys ne tik įvairiais skanumynais, bet ir nemažas nuolaidas - kai kurių produktų bus galima įsigyti net triskart pigiau, nei parduotuvėse. Renginyje taip pat veiks infostaliukas, prie kurio bus galima nemokamai gauti įvairių lankstinukų, žurnalų, kortelių su receptais ar pasikonsultuoti su veganišką gyvenimo būdą pasirinkusiais renginio savanoriais.


Iš esmės - privalai apsilankyti jei tave domina sveika mityba, maisto (ir ne tik) naujovės. Tikrai turiningai ir smagiai praleista popietė, įdomiai bendraujant ir atrandant.


O Ventė mums dar papasakoja šiek tiek apie veganus. Veganai mano, jog nedera savo reikmėms išnaudoti gyvūnų, todėl atsisako mėsos, žuvies, jūros gėrybių, pieno produktų, kiaušinių, ir netgi medaus, nevartoja su gyvūnais išbandytos kosmetikos, vengia kailio ir odos dirbinių, neina į zoologijos sodus, delfinariumus ir cirką. Toks gyvenimo būdas yra sveikesnis, pigesnis, mažiau kenksmingas aplinkai. Veganizmas laikomas šiuo metu sparčiausiai pasaulyje plintančiu judėjimu. Jungtinėje Karalystėje veganų skaičius per pastaruosius keletą metų išaugo daugiau nei dešimtį kartų ir viršija pusę milijono. Panašus skaičius ir Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, o Izraelyje, kur veganų procentas gyventojų skaičiui – didžiausias pasaulyje, jau siekia milijoną. Kiek veganų Lietuvoje, nėra tiksliai žinoma, tačiau socialiniame tinkle „Facebook“ suburta grupė „Lietuvos veganai“, neseniai atšventusi keturių metų gimtadienį, šiuo metu vienija beveik 20.000 narių – tai didžiausia šalies veganų platforma internete. Į šią augančią bendruomenę jau atkreipė dėmesį ir verslas – prekybos centruose atsiranda specialios veganams skirtos lentynos, o maitinimo įstaigos į meniu įtraukia vis daugiau ir įmantresnių patiekalų be gyvūninės kilmės ingredientų. „Nors pasirinkimo dar trūksta, padėtis sparčiai gerėja, – tvirtino Ventė. – Dar prieš keletą metų grįžus į Lietuvą bei paklausus apie veganiškus pasirinkimus, padavėjos tik gūžčiodavo pečiais, o dabar tie patys restoranai jau siūlo veganiškus meniu.“ Permainos jaučiamos kalbant ir apie „Vegfest LT“ renginius – pirmuosiuose dalyvavo tik nedideli vieno žmogaus ar šeimos verslai, o dabar tarp dalyvių – ir stambios, šalies mąstu žinomos įmonės. „Vis daugiau verslų ima siūlyti veganams tinkamų produktų. Visame pasaulyje mėsos bei pieno gaminių vartojimas mažėja, o augalinė mityba populiarėja. Spėjama, kad ateityje būtent taip maitinsis didžioji dalis žmonijos, – pasakojo V.Viteikaitė. – Daug kam atrodo, kad veganiškas maistas – blankus, tačiau tai – visiška netiesa. Ateikite į renginį ir patys tuo įsitikinsite.“

Mes tikrai ten būsime!

Taip pat Kauno Vegfest'o metu vyks ir maisto gaminimo pamoka-paskaita "Augalinės virtuvės pagrindai", kurią ves maisto technologė, restorano "Vegan Rawhouse" virtuvės šefė Irena Žentalytė. Ši pamoka-paskaita vyks Vinco Kudirkos bibliotekoje (Laisvės al. 57, Kaunas) nuo 16.00. Paskaita yra nemokama ir išankstinė registracija nebūtina. Tad - dalyvaujam!


Tai ką, pasimatome Vegfest'e? :)

#veganai #veganiškisaldumynai #kaiptaipveganu #veganiškasmaistas #veganiškasšokoladas #gyvenksveikai #skanaus