Žiemos meniu degustacija Vegan Rawhouse

Ką gi - buvom išragauti naujojo meniu Vegan Rawhouse - tai yra vienintelis ir pirmasis žaliavalgių restoranas Lietuvoje. Priminsime, kad mes pačios nesam žaliavalgės, tad meniu ragavom ir vertinom labai objektyviai :)) ir... mums be galo patiko! Bet apie viską po truputį:)
Iškart patraukia dėmesį pati restorano šefė, maisto technologė Irena - su tokiu užsidegimu ir meile pasakoja apie kiekvieną patiekalą, paaiškina kone kiekvieno ingrediento paskirtį jame, išberia produktų naudas, išsamiai atsako į visus klausimus. O žinot kaip būna - kartais kai maisto pateikimas būna su rūškanu veidu tai ir geriausias patiekalas praranda skonį, o čia nuostabus patiekalų prieskonis buvo pačios Irenos šypsena! Nes mes tikrai tikime, kad geriausias maistas yra tas, kuris gaminamas su meile :)
Ragauti pradėjom nuo mums turbūt pačio įprasčiausio (ir šiuo sezonu - vienu mėgstamiausiu) - burokėlių ir baklažanų traškučių su gvakamole padažu - puiku. Traškučiai ne šiaip iškepti orkaitėje, ar dar blogiau - aliejuje, o išdžiovinti su puikiai parinktais prieskoniais. Gvakamolė apskritai yra mūsų labai mėgstamas pagardas, tad padegustavom turbūt daugiau nei mums priklausė :)))
Tada perėjom prie žaliųjų žirnelių sriuba su kajenu - tikrai ne aštri sriuba, prieskoniai tip top atitaikyti - tiek mėgstantiems aštriau, tiek švelniau. Ir čia nesutiksim su Irena - ji įsitikinus, kad sriuba yra šildanti ir tinkanti žiemai, o mums abiems ji taiiiip nuostabiai priminė vasarą! Tas žirnių kvapas iškart nuneša į šiltus orus ir saulėtą dieną :) na tas gal ir sušildo :)))
Tada turbūt meniu top'as - salierų salotos. Top'as ne todėl, kad skaniausia - ten viskas buvo laaabai skanu, bet todėl, kad labiausiai nustebina. Irena pristatydama pasakoja, kad naudojo juodąją druską, ir būtent dėl jos patiekale jaučiasi kiaušinio skonis. Salotos yra pagamintos tik iš dviejų daržovių ir, žinoma, atrinkti prieskoniai.. Ragaujam... Tobula - tikrai jaučiasi kiaušinio skonis :)) lyg pikantiška mišrainė būtų, tik be majonezo, sūrio ir kiaušinių, o su visai neaštriais salierais (girdėjom, jog tos kurios nemėgsta salierų labai puikiai įvertino jų skonį šiose salotose).


Keliaujam toliau, ir paragaujam sušių - žinoma, be žuvies, - skoniai puikiai atitaikyti, labai tinka parinktos daržovės, o dar labiau - vietoj wasabi patiektas krienų padažas.
Pereinam prie aguonpienio - žinoma iškart galvojam apie Kūčias, tik kad šis aguonpienis kiek aštresnis. O prie jo paragavom migdolinių sausainių (mums jų skonis buvo lyg imbierinių tradicinių sausainių iš kepyklėlės) ir imbierinę kriaušių duonelę.


O desertui - Mocha tortas - tobulas, tobulas ir darkart tobulas. Nieko panašaus nesam ragavusios, visuose prieš tai ragautuose žaliavalgiškuose tortuose vis tiek jaučiasi riešutiškumas (kas nėra blogai), bet čia toks vaizdas, kad pagaminta iš maskarponės ir šiek tiek įmalta riešutų :))) labai skanu. Labai. Kertam lažybų, kad dažnas net neatspėtų, kad ten žaliavalgiškas tortas. Nes tiesiog dar kartą pasikartosim - TOBULA!


Būtinai grįšim, būtinai būtinai (!!) ir tau rekomenduojame išbandyti. Nes nebūtina būti veganu, kad valgytum veganiškus patiekalus, ir kad valgytum sveikai. Nes naujus dalykus atrasti yra gera. Nes sveikas maistas yra skanus (ir privalo būti skanus!). Nes kasdienybėje turi būti visko, ir visko daug. Tad griebk draugę, vyrą, sesę, mamą - ir pirmyn atrasti naujų, skanių ir sveikų vietų :)

#ragaujam #veganiškasmaistas #veganiškisaldumynai #sveikastortas #naujadraugystėsumaistu #becukraus #vertinam