2017 METŲ TAVO PROGRAMA

 

Programos priešistorė, paaiškinimas, argumentai už ir už – skiltyje Apie blog'ą ir programą. O čia jau pati jos didenybė tavo metų programa:) Nekantraujam pradėt!:) o jei kartais atsidarei programą tarkim…liepą – na žinok mūsų traukinys *ikančių laukia:D šok ir važiuojam kartu, padėsim pasivyt – čia tam ir esam, kad būtume kartu:)

SAUSIS

BE CUKRAUS! Prisipažįstam-ką valgėm per šventes? Ir kiek?:) ta proga, kad Kalėdos tikrai be saldumynų neapsiėjo, ta proga, kad apskritai nelabai apsieinam be saldumynų KASDIEN – skiriam sausio mėnesį cukrui ir saldumynams. Visi susiję klausimai – ar priprantam prie cukraus? Ko gali trūkti, jei norisi kažko saldaus? Kur yra cukraus? Kiek cukraus suvartojame? Ko pirmiausia atsisakyti? Ir daug kitų bus aptarti būtent sausį. Ir žinoma mūsų iššūkis šiam mėnesiui toks paprastas ir elementarus – mėnuo be saldumynų. Toks paprastas, kad net stipriausi palūžta...per dieną:D

VASARIS

IMUNITETO MĖNUO arba MĖNUO BE LIGŲ, arba KAS DAR BE ARBATOS SU MEDUM IR CITRINA PADEDA? Labai įdomus ir labai aktualus mėnuo, tiesą pasakius apie visa tai reikėjo kalbėti spalį, bet kaip visada mes laikomės savo taisyklės – geriau vėliau nei niekada! :) Vasarį kalbėsime apie imuniteto mitus, apie papildus imunitetui stiprinti, apie peršalimus ir apsisaugojimus nuo virusų – žodžiu, ką rasim – tą ir skelbsim :) mėnesio iššūkis – šįkart iš dviejų dalių – visų pirma mes tave tempsim pasivaikščioti į lauką (taip, mes žinom kiek maždaug laipsnių ir kiek maždaug šviesos lauke vasarį :)), o antroji dalis tebūnie paslaptis – pažadam video!

KOVAS

Banaliau nebūna, bet mėnuo su DAUGIAU VANDENS! Žinom, kad žinai, kad reikia gerti vandenį. Bet mes pažadam išknaisioti šią temą iš kairės ir dešinės, ir aukštyn ir žemyn ir labai aiškiai išdėstyti kokio, kada, kiek, kaip reikia gerti, ar arbata tas pats kaip vanduo, ar kava tikrai stebuklingas tonizuojantis gėrimas? Na ir žinoma mėnesio iššūkis – BE KAVOS! Mums kaip kavos mylėtojoms bus oiiii kaip sunku.. Bet ko nepadarysi dėl sveikatos?:)

BALANDIS

PAAAAASIKRUTINAM!!! Nepatikėsi, bet visą mėnesį lipsim ant sąžinės, kad tave pajudint. Reikia ir taškas. Ot ir ne – pas mus nėra „reikia ir taškas“, nes niekas tada neveikia – taigi visas mėnuo apie tai kaip judėjimas yra SVEIKAS, BŪTINAS, REIKALINGAS, GERAS ir LAIMINGAS ĮPROTIS. Labai laukiamas iššūkis – pradedam ruoštis BĖGIMUI! Viena iš mūsų rami kaip belgas, nes jau ne vienus ir ne du metus bėgioja...o kitai gal šiek tiek ir neramu, nes juk gegužę reikės bėgt 5 km distanciją maratone! Uhu! Ir mes tiek nuostabios, kad tau leidžiam pasirinkti SAVO judėjimą, nes SPORTAS (ėjimas irgi sportas) tiek svarbus, kad turi būti myyylimasJ susitiksim su sportbačiais?:)

GEGUŽĖ

SVEIKI PLAUKAI ir SVEIKA ODA – mes gal ir nesam pamišusios dėl išvaizdos, bet mylėti save visą vistik reikia. Sena liaudies išmintis (gal ne tiek liaudies kiek kirpėjų ir kosmetologių:)), kad plaukai ir oda po žiemos būna pavargę, o kadangi ant nosies vasara – visa tema apie tai, kaip juos atgaivinti, prikelti naujam gyvenimui apsieinant be „ai nukirpk iki pečių“, ką vartoti, ar vartoti, ką tepti, ko netepti, o gal gerti? IŠŠŪKIS irgi pažadamas:)

BIRŽELIS

SVEIKI DRAUGAI, SVEIKA ŠEIMA! Oi kaip puikiai mes žinom – ateina vasara - daržovių, uogų, vaisių, visų žolių metas ir ateina vakarai su šeima ir draugais.. ir kažkaip ant stalų dažnai nugula ne ridikėliai su gražgarstėm ir burokėlių hamburgeriais, bet šašlykai su baltais ryžiais, kečupu, dar gal netyčia riešutėliai kevale, bulvių traškučiai, kepta duona.. ir žinom žinom – sakysi „come on“ vasara Lietuvoje būna dvi savaites, duokit ramybę – bet ne, mes ir vėl nepasiduosim! Turbūt sunkiausias iššūkis ir bus – šįkart susirungt su draugais ar šeimos nariais ir tiesiog įrodyt, kad daržovės ant vasaros vakarų stalo yra jėga! Turbūt skamba paprasčiau nei bus iš tiesų..

LIEPA

Vidurį vasaros, kai karšta (gal karšta, o gal ir ne:)) ir valgyti nesinori – lengva būtų prasišluot organizmą ar ne? Tad mėnesio tema – DETOKSIKACIJA! Tik klausimas ar verta? Kiek tame tiesos? Kas veikia ir kas neveikia? Kokius metodus naudoja įžymybės? Mes pačios tikrai išbandysim kažką detoksikuojančio ir bandysim visą mėnesį, tik nepykit tos vandenį nudažančios pėdų vonelės tikrai ne:)) bet pažadam naujausius metodus:)

RUGPJŪTIS

Mėnuo NERYK IR NEŽIOPSOK! Iš naujo mokinsimės taisyklingai valgyti – mažesnėm porcijom, išlaikyti tarpus tarp valgymų, jei valgyti – tai valgyti, o ne žiopsoti/skaityti/plepėti tuo tarpu kišant maistą į burną, valgyti lėtai ir daug kramtyti, nepraleisti valgių, valgyti SVEIKUS PUSRYČIUS (jau laukiam to mėnesio receptų!), SVEIKAI UŽKANDŽIAUTI.. Teks gerai išmokt skaičiuot kad įvykdyti mėnesio iššūkį!

RUGSĖJIS

Metams einant į galą pirma psichologinė tema – EI, MEILUTE;)! Ir būtinai su šypsena su viena primerkta akim, nes oi kaip mums jos trūksta žiūrint į save. Visą mėnesį mokysimės SAVE mylėti, SAVE lepinti, SAU skirti laiko, SAVĘS nepamiršti. Viskas apie lepinimąsi ir pozityvumą. Iššūkis dar neapspręstas, bet esam įsitikinę, kad reikės nueiti į kokią kankinančią atpalaiduojančio masažo procedūrą ar išeiti kavos su drauge...pamatysit kaip save įsimylėsit ir spalį pasitiksit su spindinčiom akim!

SPALIS

Lietuviams gal kolkas negresia baisiai nutukti nuo saldumynų (nors cukraus suvartojimas auuuga), bet lietuviai vistik yra tauta mėgstanti SOOOČIAI ir gana riebiai pavalgyti -  todėl spalis – mėnuo skirtas ALIEJUI. Visų rūšių aliejams, taukams, lašiniams ir visiems kitiems riebalams:)) Gali būti kad bandysim kasdien ryt po porą šaukštų aliejaus..vardan sveikatos ir vardan, kad pasijuokti iš Dovilės, nes ji spėja, kad vems:)) juokas juokais, bet ko nepadarysi dėl sveikatos?:)

LAPKRITIS

Ilgai lauktos, kur buvę, kur nebuvę.....atidengiam uždangą...DARŽOVĖS!!! ot mes įkyrios – birželį, kai norėjai šašlykų, mes lindom su savo sveikais vakarais, o lapkritį, kai norisi šilto, sotaus, „mamiško“ maisto mes išlendam su savo daržovėmJ ot ir ne savo – tavo. Nes reikia. Nes sveika. Nes žiema ant nosies ir reikia įprasti valgyti ŽALIAS daržoves ir šaltuoju metų laiku. Kreipsimės į žaliavalgius ir klausime patarimų – ką rinktis, kokių receptų patartų, kad kaip sakant „ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika“ – ir pavalgytum žalių daržovių, ir nebenorėtum šiupinio.

GRUODIS

Metų pabaiga – tu jau sveikesnė, jau išbandei tuntus receptų, patarimų, metodų, gal net procedūrų ir dabar būtų pats laikas rasti HARMONIJĄ. Nustoti lyginti save su kitais, išmokti sakyti komplimentus kitiems ir, turbūt dar svarbiau, sau, išmokti pažinti save ir būti laiminga. Gerosios žinios – fiziškai tu esi pasiruošus, tavo organizmas pilnas mikroelementų, tu pajudėjus, tu atradus sveikų receptų, bet kartais vistiek trūksta psichologinio darbo (aha, darbo) su savim. Taip kad gruodį apsivalysim, atliksim išpažintis, išsipasakosim ir bandysim leistis į meilės nuotykį su savim, o tada pamatysi – nei tas vėpla vairuotojas tiek nebeerzins, nei vyro netvarka, nei bendradarbių pletkai – išmoksi tiesiog NUSIJUOKT ir laimingai gyvent toliau. Aha, būsi kaip tie retai gatvėse sutinkami keistuoliai, na tie, žinai, kur eina ir šypsos:)